Спецможливості
Новини

Виробники можуть зіткнутися зі зниженням попиту на горох

20.06.2017
2300
Виробники можуть зіткнутися зі зниженням попиту на горох фото, ілюстрація
Основний покупець вітчизняного гороху - Індія, яка щороку споживає 21-22 млн т зернобобових культур, при цьому сама вирощує приблизно 19-20 млн

Наступного сезону виробники можуть зіткнутися зі зниженням попиту на горох, пише propozitsiya.com з посиланням на газету "АгроМаркет".

Цього року українські аграрії можуть зібрати понад 1 млн т гороху. Незважаючи на повернення популярності цієї зернобобової,  найближчим часом вона все ж лишатиметься для вітчизняного великотоварного зерновиробництва такою собі допоміжною, страховою й антистресовою культурою.

Причина в тому, що великі господарства, навіть попри економічний зиск, не налаштовані вирощувати горох в обсягах, зіставних з обсягами вирощування пшениці чи кукурудзи, оскільки попит на нього як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках в кільканадцять разів менший.

Купують горох лише окремі трейдери й імпортери. Обсяги, що вони беруть, - до кількох тисяч тонн максимум - нецікаві виробникам, які вирощують зерно десятками тисяч тонн і звичні торгувати корабельними партіями. Тому вирощування гороху - передусім справа для фермерів і невеликих господарств, які зайняті дрібнотоварним зерновиробництвом.

Також наступного сезону виробники можуть зіткнутися зі зниженням попиту на горох.

Основний покупець вітчизняного гороху - Індія, яка щороку споживає 21-22 млн т зернобобових культур, при цьому сама вирощує приблизно 19-20 млн. Торішній урожай цих культур у країні через посуху ледве сягнув 17 млн т-, тож імпортери шукали постачальників по всьому світу.

У новому зерновому сезоні, який розпочався в Індії у квітні, перспективи врожаю в країні набагато оптимістичніші за торішні. З огляду на це індійці вже в березні суттєво скоротили імпорт зернобобових, зокрема, й гороху з України. Щоб захистити власних виробників, уряд Індії з квітня 2017 року заборонив проведення в своїх портах обов’язкової фумігації імпортованого зерна бромистим метилом.

Інтригою сезону є майбутні ціни на горох та напрям його збуту.

Інтерв'ю
Директор фірми "Скок Агро" Сергій Скок
Керівник стартапу, у якого вже з’явилося двоє конкурентів, - про важливість моніторингу ущільнення грунту, еволюцію методів вимірювання ущільнення і боротьбу з останнім.    - Ваш стартап «Скок Агро» зосередився на вдосконаленні методів... Подробнее
Ірина Чернишова
Зараз стрімкі зміни, передусім у технічній сфері, охопили навіть аграрний сектор, який має репутацію чи не найконсервативнішої галузі економіки. Не дивно, що часто зусилля власників господарств, спрямовані на впровадження змін, зустрічають... Подробнее

1
0