Спецможливості
Новини

Нарощування темпів сівби кукурудзи тисне на світові ціни

24.04.2018
1113
Нарощування темпів сівби кукурудзи тисне на світові ціни фото, ілюстрація
Нарощування темпів сівби кукурудзи тисне на світові ціни

Оскільки трейдери спостерігають за поліпшенням погодних умов в регіонах виробництва кукурудзи в США і нарощуванням темпів сівби то це створює тиск на ціни. Так, травневі ф'ючерси на кукурудзу в Чикаго опустилися в п'ятницю до 152,45 $/т, втративши за тиждень 2,5%, а тижневий експорт кукурудзи з США опустився до 1,597 млн ​​т, пише propozitsiya.com з посиланням на Graintrade.
Світові новини також створюють додатковий тиск. У Бразилії кукурудза першого врожаю зібрана на 77%, а посіви другого врожаю знаходяться в хорошому стані завдяки достатнім опадам. За даними біржі Буенос-Айреса, в Аргентині кукурудза зібрана на 29,5% проти середнього показника в 24%. Китай же продовжує розпродаж кукурудзи з держрезерву в очікуванні нового врожаю, який міністр сільського господарства Китаю оцінив в 218 млн т, що перевищить показник минулого року.
В Україні тепла і суха погода сприяє просуванню посівної кампанії. Станом на 20 квітня кукурудзою засіяно 327 тис га, що становить 7% від запланованого обсягу. У поточному році посівні площі під кукурудзою в Україні можуть вирости до 5 млн га завдяки високій ціні на зернову і скасованим відшкодування ПДВ при експорті сої. Експерти USDA вважають, що Україна в поточному сезоні збере 28,62 млн т кукурудзи і збільшить її експорт на 21% - до 21 млн тонн. Завдяки активному попиту ціни на українську кукурудзу поки залишаються на високому рівні.

Інтерв'ю
Ірина Чернишова
Зараз стрімкі зміни, передусім у технічній сфері, охопили навіть аграрний сектор, який має репутацію чи не найконсервативнішої галузі економіки. Не дивно, що часто зусилля власників господарств, спрямовані на впровадження змін, зустрічають... Подробнее
Останніми роками різко почастішали нотифікації на українське зерно — скарги від іноземних покупців на наявність у ньому карантинних організмів. Фахівці стверджують, що таку ціну Україна платить за існуючу схему поборів з експортерів, які... Подробнее

1
0