Спецможливості
Новини

Для реалізації проектів з біомасою підходять усі регіони України

21.04.2017
1446
Для реалізації проектів з біомасою підходять усі регіони України фото, ілюстрація
Українці почали все частіше цікавитися зеленими тарифами і можливостями впровадження альтернативної енергетики. Найближчим часом планується зростання "зелених кВт"

Українці почали все частіше цікавитися зеленими тарифами і можливостями впровадження альтернативної енергетики. Найближчим часом планується зростання "зелених кВт" - сонячних електростанцій, станції, що працюють на енергії вітру та води.

Також не варто забувати про біогаз і біомасі. Особливо варто задуматися аграріям, оскільки на полях залишається величезна маса потенційного палива для міні ТЕС на соломі. Такі висновки робить директор компанії "Вольтаж Груп" Віталій Ніколаєнко, пише propozitsiya.com з посиланням на hyser.com.ua.

На його думку, усі регіони України мають великі можливості щодо реалізації проектів з біомасою. А ось вітрові станції вигідно будувати на Західній Україні, у Запорізькій, Херсонській та Миколаївській областях, цьому сприяє наявний там хороший вітропотенціал. Всі південні і центральні регіони можуть використовувати енергію сонця, впроваджувати фотоелектричні станції.

Експерт підрахував: для облаштування в домогосподарстві електростанції на 10 кВт необхідно 40 панелей по 250 Вт, інвертор, спеціальні кріпильні конструкції, провід, захисні електричні апарати. Всі разом це сьогодні може коштувати близько $10 тис. При діючому тарифі станція окупиться за 5-7 років.

"Якщо говорити про економію електроенергії, то тут функціонує зовсім інша схема. Все, що станція виробляє, а також все, що споживає домашнє господарство, фіксує двонаправлений лічильник. При цьому згідно з умовами зеленого тарифу держава оплачує різницю за формулою "генерація мінус споживання", - пояснює експерт.

Для установки в будинку електростанції не потрібна ліцензія НКРЕКП, також немає ніяких взаємин з ДП "Енергоринок", що спрощує процедуру оформлення документів. Пишеться заява, формується пакет супровідних документів, укладається договір з обленерго, кожен місяць власник станції отримує оплату на банківську картку. Для промислових станцій - схема інша.

Згідно Закону "Про розвиток альтернативної енергетики", зелений тариф змінюється раз на квартал відповідно до курсу євро. Також документ дозволяє встановлювати станції в будинках до 30 кВт. Вартість сонячних панелей теж знизилася: якщо в середньому раніше за 1 Вт фотомодулів треба було заплатити більше долара, то зараз - це близько $0,5.

Серед проблем В. Ніколаєнко назвав недовіру до держави і закону, незручності з підключенням до мереж, оскільки не видаються техумови на приєднання вище 16 кВт через відсутній постанови НКРЕКП. Не працює повноцінно і ринок кредитів на фінансування проектів з впровадження альтернативної енергетики. Хоча, наприклад, "Укргазбанк" пропонує пільгові умови для реалізації проектів з альтернативної енергетики як для домашніх господарств, так і для комерційних станцій.

Нагадаємо, зелений тариф передбачає закупівлю електроенергії, яка була вироблена з альтернативних джерел, за цінами, які регулює НКРЕ. Зараз діють тарифи для станцій, які будуть працювати починаючи з 2017 по 2019 рік: для сонячних станцій - 498,17 коп/кВт-година, вітрових станцій - 320,25 коп/кВт-год.

В Україні в загальному балансі тільки 1% електроенергії виробляється з поновлюваних джерел. До 2020 року країна взяла на себе зобов'язання збільшити показник до 11%.

Інтерв'ю
Ірина Чернишова
Зараз стрімкі зміни, передусім у технічній сфері, охопили навіть аграрний сектор, який має репутацію чи не найконсервативнішої галузі економіки. Не дивно, що часто зусилля власників господарств, спрямовані на впровадження змін, зустрічають... Подробнее
Наразі багато виробників ЗЗР, насіння та техніки вдаються до транспортно-складського аутсорсингу. Адже це дає змогу з мінімальними витратами (не секрет, що у великих компаніях витрати на логістику на сьогодні часто перевищують інші... Подробнее

1
0