Спецможливості
Новини

Частка українського АПК може «дорости» до 30% ВВП, - УЗА

03.07.2017
2059
Частка українського АПК  може «дорости» до 30% ВВП, - УЗА фото, ілюстрація
Сьогодні АПК, за різними оцінками, займає 10-12% в структурі ВВП. Але може «дорости» у нас і до 30% ВВП

Сільське господарство - високотехнологічна галузь, яка притягує фахівців з різних країн, здатна залучити інвестиції і, відповідно, збільшитися в розмірах. Сьогодні АПК, за різними оцінками, займає 10-12% в структурі ВВП. Але може «дорости» у нас і до 30% ВВП, якщо привнести в нього і досягнення машинобудування, і виробництво продуктів з високою доданою вартістю. Це, зокрема, вирощування ягід, фруктів і овочів і їх переробка. Таку думку висловив керівник Української зернової асоціації Микола Горбачьов, пише  propozitsiya.com.

За його словами, Україна повинна розвиватися винятково як експортно-орієнтована країна. Маючи землю, можна за допомогою нових технологій збільшити виробництво. І оскільки населення планети збільшується, завжди є попит на наше зерно і цим потрібно користуватися, підкреслив експерт.

Фермерам, які не є великими виробниками, М. Горбачьов радить акцентувати увагу на нішевих культурах, які дають високу додану вартість на невеликих площах.

"Якщо подивитися на досвід інших країн, таких як США, Франція, Німеччина, Польща, там невеликі фермери, як правило, вирощують ягоди, овочі, вони не займаються великотоварним виробництвом пшениці, соняшнику. Тому що для великотоварного виробництва потрібні значні інвестиції в техніку, інфраструктуру, а дрібному фермеру це зробити досить складно. На мою думку, якби невеликі виробники об'єднувалися в кооперативи, то ефективність їх роботи суттєво підвищилася б ", - зазначив він.

Більше інформації - в статті.

Ключові слова: УЗА, Николай Горбачов, АПК

Інтерв'ю
Всі ми неодноразово чули, що збільшення продуктивності зернозбиральних комбайнів можливе лише завдяки впровадженню сучасних рішень автоматизації робочого процесу. Адже розширення каналу проходження маси в комбайнах дедалі більше... Подробнее
Про глобальне потепління говорять уже кілька десятиліть. Які конкретні практичні наслідки від нього вже відчуло сільське господарство України і на що ще очікувати розповідає найавторитетніший в

1
0