Спецможливості
Новини

На Донеччині вже мають першу куркульську сотню

01.11.2017
1181
На Донеччині вже мають першу куркульську сотню фото, ілюстрація
На Донеччині вже є перша куркульська сотня - 106 підприємців отримали кошти на розвиток власного бізнесу за програмою «Український донецький куркуль»

На Донеччині вже є перша куркульська сотня - 106 підприємців отримали кошти на розвиток власного бізнесу за програмою «Український донецький куркуль». Вони побували в Краматорську та обговорили питання створення Асоціації, відкриття мережі магазинів, об’єднання у кооперативи тощо.

Про це повідомив глава Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський на своїй сторінці у facebook.com, пише propozitsiya.com.

Він зазначив, що отримавши гроші в рамках «…куркуля» для старту бізнесу, підприємці шукають фінансової підтримки на його розширення в інших, у тому числі іноземних, фондів, отримують їх і виводять свої малі підприємства й господарства на новий рівень. Ініціативні люди, які хочуть і вміють працювати, завжди знайдуть однодумців та підтримку, впевнений П. Жебрівський.

«Як доповідає мені директор департаменту економіки Олег Свинаренко, перші сім куркулів, які займаються розведенням худоби, у листопаді поїдуть до Латвії, де побачать, як там облаштовані подібні господарства, яким чином вирішуються питання переробки та реалізації продукції. Крім того, українські куркулі з Донеччини матимуть у Латвії низку майсер-класів та семінарів з розвитку малого підприємництва», - додав очільник області.

У наступному році на програму «Український донецький куркуль» виділять з бюджету 150 млн грн. Кошти у місцевих бюджетах запланують і місцеві громади.

Щоб отримати фінансування, потрібно дотриматися 9 критеріїв. Серед умов гранту - термін окупності проекту, рівень середньомісячної зарплати найманих працівників і їх офіційне працевлаштування, кількість робочих місць, які планується створити в рамках реалізації проекту, обсяг відрахувань до бюджету і впровадження енергозберігаючих технологій.

Область має на меті сформувати клас дрібних та середніх підприємців – як запоруку демократії й процвітання української Донеччини.

Інтерв'ю
Ірина Чернишова
Зараз стрімкі зміни, передусім у технічній сфері, охопили навіть аграрний сектор, який має репутацію чи не найконсервативнішої галузі економіки. Не дивно, що часто зусилля власників господарств, спрямовані на впровадження змін, зустрічають... Подробнее
В українському сільському господарстві, здається, немає більш суперечливої культури, ніж часник. З одного боку, порівняно високі й стабільні ціни та безроздільне панування імпорту на внутрішньому ринку повинні свідчити про високу... Подробнее

1
0