Спецможливості
Новини

Трамп домовився з ЄС про збільшення поставок американської сої

26.07.2018
1100
Трамп домовився з ЄС про збільшення поставок американської сої фото, ілюстрація

Президент США Дональд Трамп та президенти Єврокомісії Жан-Клод Юнкер і Ради Європи Дональд Туск домовилися про те, що США і ЄС візьмуть курс на обнуління мит та експортних субсидій на товари, за винятком продукції автомобільної промисловості. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформагенцію Assosiated Press.

Також вони домовилися вирішити питання з імпортними митами на сталь та алюміній, запровадженими США, які створили проблеми європейським виробникам. Жан-Клод Юнкер додав, що ЄС погодився імпортувати великі обсяги соєвих бобів і збільшити імпорт скрапленого газу із США. Також ЄС і США погодилися не піднімати тарифів на автотовари, поки йдуть переговори про двосторонню торгівлю в цьому секторі.

Президент США назвав зустріч великим днем для вільної й чесної торгівлі і наголосив на необхідності вирішення проблеми мит на сталь і алюміній і мит, запроваджених у відповідь на цей крок. «Ми починаємо переговори прямо зараз», — додав Дональд Трамп.

Жан-Клод Юнкер сказав: «Ми мали намір домовитися сьогодні, і ми домовилися сьогодні. Ми визначили низку напрямків, по яких будемо співпрацювати з метою обнуління мит на промислові товари».

Запровадження імпортних мит у відповідь викликало занепокоєння серед американських виробників сої. Однак вони заспокоїлися, почувши заяву Юнкера: «Ми можемо і будемо імпортувати більше сої із США».

Також США і ЄС заявили про те, що будуть разом працювати над реформою СОТ, на необхідності якої наголошував Д. Трамп, жорстко критикуючи Світову організацію торгівлі.

Переклав Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
Міжнародна насінницька компанія Strube, яка спеціалізується на селекції цукрового буряка, пшениці, жита і ріпаку, в 2017-му відзначає своє 140-річчя. В Україні офіс компанія відкрила в 2008 році. Про
Demydov1
В унікальній споруді на території арктичного архіпелагу Свальбард у Норвегії не так давно офіційно відкрито Всесвітнє сховище насіння. Дбаючи про майбутнє планети, людство прагне зберегти генофонд

1
0