Спецможливості
Новини

Збільшення інвестицій в АПК після відкриття ринку землі - це міф, - експерт

10.07.2017
2451
Збільшення інвестицій в АПК після відкриття ринку землі - це міф, - експерт фото, ілюстрація
Думка про значне збільшення інвестицій, включаючи іноземні, в сільгосппідприємства після відкриття ринку сільгоспземель, є значно міфологізована

Думки про значне збільшення інвестицій, включаючи іноземні, в сільгосппідприємства після відкриття ринку сільгоспземель, є значно міфологізованими. Про це заявив директор Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко, пише propozitsiya.com з посиланням на ekonomika.eizvestia.com.

За словами експерта, в принципі, ринок землі вже фактично існує. Його ключова складова - оренда сільгоспземель.

"Під ринком землі у нас чимало експертів і чиновників розуміють лише процеси покупки-продажу, а про оренду говорять мало. Думаю, що такі довгоочікувані інвестиції повинні йти не для покупки землі, а під проекти її власників. А власникам неефективних проектів не допоможе й застава землі. Навіщо буде потрібна земля банку, який видав кредит? І дійсно, якщо подумати, то в разі провалу проекту, фермер може здати її в оренду іншому фермеру. Таке масово колись відбувалося в Канаді", - зазначив він.

У той же час, експерт аграрних ринків асоціації УКАБ Олександр Донченко схиляється до того, що тільки відкритий ринок землі дасть великий поштовх до вкладання коштів в мале сільгоспвиробництво.

При цьому, незважаючи на інвестиції, експерти не очікують різкого зростання сільськогосподарського виробництва в Україні в 2017-2018 роках.

"Цього не станеться поки фермери і компанії, які виробляють сільгосппродукцію, не будуть активно вкладати свої гроші в підвищення ефективності сільгоспвиробництва. Адже, наприклад, в США врожайність кукурудзи з 1 га землі майже на 50% вище, ніж в Україні. В останні роки зростання валового збору в основному було викликано розширенням площі сільгоспугідь, і, звичайно ж, погодним фактором. Тобто розвиток відбувався в основному за рахунок кількості засіяних гектарів, а не за рахунок підвищення ефективності, зокрема збільшення віддачі сельхозпро продукції з гектара. У цьому випадку цілком реально отримати валовий збір на 25-30% вище від поточних показників", - вважає керівник аналітичного відділу консалтингової компанії "ПроАгро" Дмитро Луцик.

Інтерв'ю
Вважається, що для українського елеватора добрий показник — 3 обороти за сезон (це коли елеватор потужністю одночасного зберігання 50 тис. т за сезон перевалює 150 тис.). Елеватор «Агродар-Бар», розташований у селі Міжлісся Барського... Подробнее
Demydov1
В унікальній споруді на території арктичного архіпелагу Свальбард у Норвегії не так давно офіційно відкрито Всесвітнє сховище насіння. Дбаючи про майбутнє планети, людство прагне зберегти генофонд

1
0