Спецможливості
Новини

За останні п'ять років зросли обсяги світової торгівлі медом

02.06.2018
1354
За останні п'ять років зросли обсяги світової торгівлі медом  фото, ілюстрація

Обсяги світової торгівлі медом за останні п'ять років зросли на 18%, досягнувши в 2017 р - 690,3 тис. тонн загальною вартістю 2,37 млрд. доларів, пише propozitsiya.com з посиланням на  Shuvar.info.Як відомо, Китай - беззмінний лідер серед світових експортерів меду, з питомою вагою в загальному обсязі експорту 19%. З істотним відривом за Піднебесною йдуть Аргентина і Україна, з практично рівною часткою - по 10%. У підсумку в 2017 р на ТОР-3 припадало близько 40% обсягів експорту.

До  першої десятки експортерів входить і Нова Зеландія. Незважаючи на відносно невеликі обсяги експорту меду, всього 11,1 тис. тонн, середня вартість його перевищує 24,32 $ / кг. Пояснення цьому феномену досить просте - поставки меду Манукі (одного з найдорожчих видів меду), крім того 80% меду, що йде на експорт - це фасована продукція.

В Україні практично весь експортований обсяг «in bulk». При цьому конкурує Україна в ціновому сегменті з Китаєм, В'єтнамом, Аргентиною, Індією.

Близько половини всього обсягу імпортується країнами Європейського Союзу. Серед них, найбільші обсяги імпортують Німеччина (12%), Великобританія (6%), Франція (6%). Другим найбільшим покупцем меду є США - 30% від загальносвітового обсягу. Далі зі значним відривом йдуть Японія, Китай, Саудівська Аравія.

Незважаючи на лідерство серед світових експортерів меду, Кітай імпортуєзначну частину меду в основному з Нової Зеландії (більше 70% -Мед Манукі). За два роки імпорт зріс на 25%. Сприяє зростанню попиту на імпортний мед, як підвищення рівня життя населення, так і загальносвітовий тренд здорового харчування і натуральних продуктів.

Інтерв'ю
Німець Дітріх Трайс уже 20 років живе й працює в Україні. За цей час він привів у країну інвесторів, які вклали сюди десятки мільйонів доларів. Останніми роками пан Дітріх працював директором агрофірми спочатку у одного, потім у іншого з... Подробнее
Новітні системи обробітку ґрунту, насіннєвий матеріал від найкращих оригінаторів, нові підходи до живлення рослин, інтегровані системи захисту із залученням сучасних ЗЗР — все це стало звичним і пріоритетним для багатьох господарств... Подробнее

1
0