Спецможливості
Новини

Ярові та озимі страждають від посухи та наслідків заморозків

16.06.2017
1634
Ярові та озимі страждають від посухи та наслідків заморозків фото, ілюстрація
Підвищення температури повітря в першій декаді червня при дефіциті або відсутності опадів, наявність суховіїв обумовлювали подальший розвиток посушливих явищ

В Україні, згідно даних Укргідрометеоцентру, на 10 червня під ранніми яровими зерновими посуха охопила близько 30% площ. Внаслідок цього на окремих площах зазначалося занадто раннє колосіння і наступ молочної стиглості зерна ярого ячменю. Також в першій декаді місяця тривали прояви заморозків, які спостерігалися в травні, пише propozitsiya.com з посиланням на infoindustria.com.ua.

На більшості посівів пізніх культур, зокрема кукурудзи, сої та соняшнику, протягом декади ще утримувалося задовільне зволоження грунту, проте триває тенденція його істотного погіршення.

Засуха також, за експертною оцінкою Укргідрометеоцентру, охопила близько 40% площ під озимими культурами. Найбільші площі посухи зафіксовано в Херсонській, Запорізькій, Черкаській, Полтавській, Миколаївській областях.

Підвищення температури повітря в першій декаді червня при дефіциті або відсутності опадів, наявність суховіїв обумовлювали подальший розвиток посушливих явищ. Фахівці відзначають, що відбувалося посилення грунтової засухи, запаси продуктивної вологи зменшилися в порівнянні з минулим декадою на 10-40 мм. При цьому збільшилися площі, де метровий шар грунту зовсім сухий. На площі близько 30% запаси вологи оцінювалися як недостатні для повноцінного формування зерна озимих культур.

Це було вкрай несприятливим фактором для врожаю озимих, які закінчили цвітіння і формували колос. Зазначалося передчасне відмирання листя нижнього ярусу, скручування верхніх листових пластин, почалося передчасне дозрівання зерна.

Тривали й прояви заморозків, які спостерігалися в травні. Зокрема, на посівах кукурудзи, соняшнику, сої не відбулося поліпшення стану посівів через нестачу вологи в грунті і суховійні явища.

Інтерв'ю
Николай Сафонов
Потенціал зростання органічного сегменту великий, його частка може досягти 5-10%. Тоді як поки що в Україні на нього припадає це менше 0,1% від загального споживання продуктів харчування. І статися це може в найближчі 5-10 років. Багато що... Подробнее
Кукурудза сьогодні є стратегічною культурою, що вирощується майже у всіх кліматичних зонах України. Насичення сівозміни кукурудзою та відсутність системи інтегрованого управління шкідниками сприяють збільшенню кількості шкідників і... Подробнее

1
0