Спецможливості
Новини

Як врятувати врожай від дощів і заморозків за допомогою ЗЗР?

26.05.2017
2527
Як врятувати врожай від дощів і заморозків за допомогою ЗЗР? фото, ілюстрація
Секрет успіху - в досвіді агрономів, а також в системі захисту і позакореневих підживлень, яку розробили для підприємства

Коли в минулому році під час дозрівання пізніх сортів черешні зарядили затяжні дощі, у багатьох господарствах Запорізької області полопалася черешня, а в ТОВ "Аврора" - тільки 70%. Цієї весни через весняні заморозки у багатьох садівників області майбутній урожай загинув повністю або майже повністю, а в "Аврорі" розраховують зібрати хороший урожай аличі, черешні, сливи й абрикоси.

Секрет успіху - в досвіді агрономів, а також в системі захисту і позакореневих підживлень, яку розробили для підприємства. Детальніше про неї розповіла агроном компанії "Агрохімсервіс" Валентина Лисицька, яка веде плодоовочеву напрямок, пише propozitsiya.com.

За її словами, система не тільки дозволяє боротися з хворобами і забезпечує дерева мікроелементами, а й запобігає розтріскуванню ягід, підвищує морозостійкість черешні.

Система захисту побудована виключно на оригінальних препаратах, ніяких генериків. При чому - різних виробників: і Syngenta, і Bayer, і BASF, і "Саміт Агро". Норма внесення часто коригується в більшу або меншу сторону в порівнянні з рекомендаціями виробників - в залежності від погоди і стану дерев.

З заморозками допомагає боротися теж хімічний препарат. "Нинішньої весни господарства області часто діяли народними методами - і солому палили в садах, і водою обприскували і димові шашки запалювали. Але це виявилося неефективним порівняно з препаратом Атонік Плюс", - розповідає В. Лисицька.

Цей препарат, що містить три діючі речовини, підтримує імунну систему дерев при несприятливих умовах. У результаті він захищає плодові насадження від заморозків до 2-3°С на термін до 5 діб за умови обробки на добу до заморозків, правда, при збільшеною нормі внесення в порівнянні з рекомендованою виробником.

З розтріскуванням ягід у вогку погоду в господарстві борються кальцієвих добривом по листку, в даному випадку - повторним внесенням Брексил Кальцій. Як розповіла головний агроном господарства, в минулому році ті, хто не використовував це добриво, закинули черешневі сади, як тільки почалися дощі, тоді як "Аврора" продовжувала збирати ягоди ще 3 тижні.

Такий результат був би неможливий без доповнення кальцієвого добрива Хорус, який убезпечив черешні від гнилі, яка розвивається вологою погодою і швидко поширюється на сусідні цілі ягоди.

Більше інформації - в статті.

Ключові слова: Аврора, ЗЗР

Інтерв'ю
Кожен сезон вирощування овочів для виробників не буває легким і на 100 % прогнозованим. Зокрема, протягом останніх років значно зросла активність шкідників на овочевих культурах. Загрозу з боку лускокрилих відчувають навіть на півночі.... Подробнее
Вихід на зовнішні ринки все частіше стає закономірним етапом розвитку успішного бізнесу. Втім, перед керівником, що прийняв рішення про зовнішню експансію, традиційно постає багато запитань. І хоча

1
0