Спецможливості
Новини

Від лібералізації ринку землі Україна отримає до 2,7% ВВП, – KSE

27.03.2024
237
Від лібералізації ринку землі Україна отримає до 2,7% ВВП, – KSE фото, ілюстрація

Очікувані економічні вигоди від лібералізації ринку сільгоспземель для юридичних осіб можуть становити в межах 1-2,7% ВВП щорічно протягом наступних трьох років, підрахували науковці Київської школи економіки (KSE) у дослідженні перспектив лібералізації ринку сільгоспземель.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на interfax.

«Перші підсумки другого етапу передчасні, однозначних висновків зробити не можна, проте попередні результати вельми обнадійливі. Нові учасники ринку вже збільшили обсяг угод і відповідну ціну в середньому на 13%», – зазначили в KSE.

Аналітики також зазначили, що після старту другого етапу земельної реформи юрособи привнесли на ринок додаткову прозорість. У половині угод за участю фізосіб ціна реалізації не перевищувала мінімальну ціну більш ніж на 1,5%, а в половині угод із землею с/г призначення з юрособами ціна перевищувала мінімальну більш ніж на 44%.

За підрахунками експертів KSE, подальша лібералізація ринку сільгоспземель і підвищення прозорості можуть принести Україні близько $35 млрд фінансування для аграріїв і сільських жителів-власників землі, зможуть закрити дефіцит фінансування і повоєнного відновлення агросектору в розмірі понад $20 млрд, а також частково закрити майже $500 млрд дефіциту фінансування загальної реконструкції та відновлення України.

«Подальша лібералізація ринку сільськогосподарських земель і крок до членства в ЄС включатимуть надання іноземцям права купувати українські сільськогосподарські землі, що, як очікується, принесе ще більше вигоди», – прогнозують аналітики.

У KSE нагадали, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну завдало країні збитків, які вже 2023 року перевищили ВВП України більш ніж у 2,5 раза. За останніми оцінками, потреби в реконструкції та відновленні країни становлять майже $500 млрд.

«Попри суттєву та постійну підтримку з боку міжнародних партнерів і донорів, Україні доведеться активно використовувати власні ресурси та можливості для залучення приватного фінансування не лише для відновлення, а й для довгострокового розвитку. Тому, з погляду українського уряду, вкрай важливо зосередитися на необхідних реформах та оптимізувати політичні рішення, щоб максимально використовувати мізерні державні та донорські ресурси, а також сприяти залученню приватних інвестицій», – йдеться в дослідженні.

На думку аналітиків, лібералізація ринку сільгоспземель – одна з таких найважливіших реформ, що надають надію на залучення значних приватних інвестицій в агросектор і сільські райони.

Ключові слова: ринок землі, ВВП, KSE

Інтерв'ю
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і
З лютого цього року підрозділ Crop Science компанії «Байєр» в Україні очолив Франк Хатке, який водночас займає посаду керівника регіонального маркетингу в країнах Центральної та Східної Європи і нещодавно приїхав у нашу країну з Польщі.... Подробнее

1
0