Спецможливості
Новини

В Україні намолочено понад 300 тис. т зерна нового врожаю

30.06.2017
1746
В Україні намолочено понад 300 тис. т зерна нового врожаю фото, ілюстрація
В Україні намолочено 314 тис. т зерна нового врожаю. Збиральні роботи ранніх зернових та зернобобових культур проводиться у південних та центральних регіонах країни

В Україні намолочено 314 тис. т зерна нового врожаю. Збиральні роботи ранніх зернових та зернобобових культур проводиться у південних та центральних регіонах країни, пише propozitsiya.com з посиланням на повідомлення прес-служби Мінагропроду.

Зокрема, на Херсонщині вже обмолочено зерна на площі 27,3 тис. га, на Одещині ‒ 36,1 тис. га, на Миколаївщині ‒ 21,2 тис. га, на Дніпропетровщині ‒ 5,6 тис. га, на Запоріжжі ‒ 4,8 тис. га.

Ранні зернові та зернобобові культури зібрані на площі 95 тис. га, намолочено 313,9 тис. т зерна при середній врожайності 33 ц/га. При цьому найвища врожайність в господарствах Одеської області – 40,3 ц/га, Дніпропетровської – 31,7 ц/га та Херсонської – 28,6 ц/га. 

Так, озимої пшениці зібрано на площі 10,2 тис. га, намолочено 28 тис. т зерна при середній урожайності 27,5 ц/га.

Озимого ячменю ‒ на площі 80,8 тис. га, намолочено 275,9 тис. т зерна при середній урожайності 34,2 ц/га.

Ярого ячменю ‒ на площі 2,8 тис. га, намолочено 6,7 тис. т зерна при середній урожайності 24 ц/га.

Горох зібрано на площі 1,3 тис. га, намолочено 3,2 тис. т при середній урожайності 25,6 ц/га.

Нагадаємо, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк зазначив, що зниження цьогорічного врожаю зернових проти рекорду 2016 року, яке очікується через несприятливі погодні умови, не є критичним та не матиме впливу на продовольчу безпеку країни. При цьому очікується висока якість пшениці нового врожаю, що сприятиме нарощуванню експорту борошна.

Україна – одна з небагатьох країн світу, яка експортує майже половину (43%) вирощеного зерна на зовнішні ринки. "Подушка безпеки" внутрішнього споживання складає 30+ млн т експортного потенціалу. Релевантні прогнози врожаю можна зробити після збирання 15-20% зернових, тобто за кілька тижнів.

Інтерв'ю
Важливим елементом сучасних технологій вирощування кукурудзи є інтегрована система захисту посівів від шкідливих організмів, чільне місце в якій займає боротьба з бур’янами. Адже бур’яни є одним з основним чинників зниження врожайності та... Подробнее
Керманичі вітчизняного АПК із високих трибун часто стверджують, як важливо розвивати малі й середні підприємства, сімейні ферми, запроваджувати переробку, та запевняють у всебічній підтримці таких виробників. Чи є підґрунтя в подібних... Подробнее

1
0