Спецможливості
Новини

В Ірпені дятли “дупляться” в стінах новобудов (ФОТО)

16.09.2016
2089
В Ірпені дятли “дупляться” в стінах новобудов (ФОТО) фото, ілюстрація
дятлв стенах

Серед ночі хтось стукає знадвору в стінах ірпінських квартир на верхніх поверхах.

Про це повідомляє Зоря Ірпеня

Щоправда, зі світанком причина шуму з’ясувалася. На фасаді новобудови край стіни трудився звичайнісінький дятел. Він собі довбав дупло в утеплювальному покритті будинку.

Як з’ясувалося,  подібні наслідки діяльності дятли залишили не в одному ірпінському будинку. Усі відомі випадки “дуплування” можна об’єднати такими загальними ознаками – дятли довбуть стіни новобудов, розташованих поряд з парковими зонами, де вони ще залишилися в Ірпені.

Словом, підкидають мороки дятли ірпінським новоселам. Оскільки роблять дупла у зручних для себе, а відтак незручних для людей місцях. Як правило, високо і біля кута стіни.

До слова сказати, не всі наслідки діяльності ірпінських дятлів зафіксовані мешканцями будинків. Оскільки чимало квартир у новобудовах залишаються непроданими. Й саме відсутність людей, які б відганяли дятлів, дозволяє цим птахам безперешкодно займатися дуплотворчістю. Тож, купуючи квартиру в Ірпені, окрім усього іншого, варто перевірити чи не пошкоджений в новобудові фасад дятлами.

Відтепер ірпінський люд непокоїть питання вирішення цієї проблеми. Є різні пропозиції. Змиритися з тим, що у стіні вашої квартири поряд з вами житимуть дятли. Їм же також потрібно десь жити, оскільки зараз в Ірпені дерева масово вирубують під житлову забудову. Або ж є пропозиція – зводити будинки з уже облаштованими гніздами для дятлів та інших птахів.

Якщо йти таким шляхом, тоді варто передбачувати в ірпінських новобудовах можливість співіснування для усіх представників тваринного світу. Наприклад, на вчорашньому засіданні Ірпінського виконкому всерйоз обговорювалося питання можливості багатоквартирного будівництва в заплаві річки Ірпінь. Можливо, керівництво міста не знає, але ці історично заплавні луки заселені багатьма видами птахів (на жаль, чимало з них зникли через непродуману меліорацію), а також різновидами плазунів та жаб. Відтак, якщо будувати в заплаві, то потрібно в новобудовах передбачати не тільки дупла для дятлів, а й гнізда для лелек, а також водойми та тераріуми для жаб вужів і змій, які нині поки що водяться в заплаві Ірпінь-річки.

Фото газети Зоря Ірпеня

Ключові слова: Україна сьогодні

Інтерв'ю
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     
Останніми роками різко почастішали нотифікації на українське зерно — скарги від іноземних покупців на наявність у ньому карантинних організмів. Фахівці стверджують, що таку ціну Україна платить за існуючу схему поборів з експортерів, які... Подробнее

1
0