Спецможливості
Новини

Цьогоріч Україна імпортує більше агропродукції, ніж у 2016-му

15.08.2017
1497
Цьогоріч Україна імпортує більше агропродукції, ніж у 2016-му фото, ілюстрація
За перше півріччя, за даними Держкомстату, з-за кордону в Україну ввезено агропродукції на $2,13 млрд

За перше півріччя, за даними Держкомстату, з-за кордону в Україну ввезено агропродукції на $2,13 млрд. До трійки основних продуктів, які завозимо з інших країн, входить насіння соняшнику, морожена, а також свіжа або охолоджена риба і тютюнова сировина. Активно імпортуємо пальмову олію і фрукти, зокрема банани й цитрусові, концентрати кави, чаю та замінники кави. Про це розповіла експерт аграрних ринків Українського клубу аграрного бізнесу Дарія Гриценко, пише propozitsiya.com з посиланням на expres.ua.

При цьому експерт не виключає, що цього року обсяги імпорту перевищать показники минулого року.

"За січень - червень цього року імпорт на 1,2% перевищує імпорт продукції АПК першої половини 2016 року. Думаю, цей тренд збережеться", - зазначила Д. Гриценко.

За даними заступника директора Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Миколи Пугачова, найбільшого зростання імпорту очікується з європейських країн, з якими вже другий рік Україна має зону вільної торгівлі. Основне зменшення поставок ймовірне з країн СНД, адже діють двосторонні торговельні обмеження між Україною та Росією.

"Приміром, за перше півріччя за кордоном закупили насіння олійних (переважно соняшнику) на $217 млн, риби, ракоподібних і молюсків (переважно мороженої риби) - на $205 млн, плодів та горіхів - на $204 млн, тютюну та виробів з нього - на $172 млн. Різні харчові продукти, у тому числі концентрати чаю та кави, імпортували на суму $162 млн. Ці позиції разом становлять 45% у загальній вартості агропродовольчого імпорту. Крім того, значною є вартість поставок насіння кукурудзи - $93 млн та пальмової олії - $75 млн. Усю цю продукцію імпортуємо, бо її або не виробляють у нас (екзотичні фрукти, морська риба, кава, чай, пальмова олія), або використовують для конкретних потреб, наприклад, високоякісне насіння кукурудзи і соняшнику агрохолдинги завозять для сівби, - пояснив М. Пугачов.

Експерт додав, що близько 45% імпорту припадає на країни ЄС (мова передусім про Польщу, Німеччину і Францію). Ще 24% йде з Азії, 16% - з Америки. Майже 8% продукції АПК завозимо з Туреччини (здебільшого насіння соняшнику, цитрусові та помідори), Польщі (яблука і м'ясо птиці), Німеччини (екстракти кави та чаю, насіння, плоди для сівби), США (насіння соняшнику, морожена риба, тютюнова сировина) і Франції (насіння соняшнику, кукурудзи і продукти для годівлі тварин).

За перше півріччя, у ЄС Україна купила агропродукції на $1,29 млрд, у країн Азії - на $443 млн, країн Латинської Америки - на $176 млн, країн Африки - на $107 млн.

Інтерв'ю
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее
Зазвичай аграрні видання пишуть про здобутки агрохолдингів, знаних в областях, популярних аграріїв, що засідають по облрадах. Ми вирішили піти іншим шляхом і хочемо познайомити Вас із простим фермером

1
0