Спецможливості
Новини

Українські вчені розробили рішення для відновлення ґрунтів з використанням донних відкладень

09.03.2024
341
Українські вчені розробили рішення для відновлення ґрунтів з використанням донних відкладень фото, ілюстрація

Українські вчені ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського» розробили рекомендації з використання донних відкладень із рибогосподарських водойм для поліпшення стану сільськогосподарських угідь та відновлення земель, пошкоджених під час воєнних дій, пише propozitsiya.com.

Дослідження здійснене завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International.

Науковці розробили рішення щодо поліпшення стану ґрунту за допомогою мулу та осаду. Цей метод одночасно розв'язує дві проблеми: допомагає відновити землю та очистити ставки, а також покращує умови для розвитку аквакультури.

Дослідження показали, що за вмістом основних елементів добрив мул не поступається, а в деяких випадках перевершує органічні добрива.

Згідно з даними, що наводяться в дослідженні, економічна вигода від використання рідких сапропелевих добрив є більшою, ніж мінеральних добрив у 6–21 разів.

Завдяки забезпеченню поліпшення гумусового й поживного стану малопродуктивних і деградованих ґрунтів на площі 20 млн га прогнозна економічна оцінка екологічного ефекту від застосування 35 млн т мулу й інших донних відкладень за впливом на потенційну родючість зазначених ґрунтів у масштабах України становить 88 млрд грн за середнім варіантом, 22 млрд грн – за песимістичним варіантом, 219 млрд грн – за оптимістичним варіантом.

Загальний прогнозний еколого-економічний ефект від застосування мулу й інших донних відкладень за впливом на потенційну й ефективну родючість малопродуктивних і деградованих ґрунтів на площі 20 млн у масштабах України може становити 26 і 227 млрд грн відповідно за песимістичного й оптимістичного варіантів.

Інтерв'ю
КАБП
Завдяки проведенню реформ, Україна сьогодні має найбільший за останній час інвестиційний потенціал. До найважливіших міжнародних партнерів України належить Канада.
Коли на землі буде впевнений власник, який міцно стоїть на ногах, він дбатиме про її благополуччя, сприятиме збагаченню рідного краю. Опорою для розвитку села є сільгоспвиробники середнього рівня, сімейні фермерські господарства. З початку... Подробнее

1
0