Спецможливості
Новини

Україна увійшла до топ-10 експортерів харчової продукції в ЄС

09.10.2017
1802
Україна увійшла до топ-10 експортерів харчової продукції в ЄС фото, ілюстрація
Разом зі зростанням харчового експорту також ростуть і постачання техніки

Україна ввійшла в топ-10 експортерів харчової продукції до Європейського союзу, що робить її одним з гарантів продовольчої безпеки ЄС. Таку оцінку під час Київського міжнародного економічного форуму озвучила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - торговий представник України Наталія Микольська, пише propozitsiya.com за матеріалами telegraf.com.ua.

"Нам часто дорікають, ніби ми стаємо експортером всієї сировини. Але це не так. Ми стали ключовим експортером в ЄС соняшникової олії - хіба це сировина? Ми стали другим постачальником в ЄС вершкового масла, поступаючись лише Нової Зеландії, яка в цьому є світовим лідером. Також зростає імпорт та інших товарів, зокрема - істотно зріс експорт українського морозива", - розповіла вона.

За словами експерта, зростання вітчизняного харчового експорту вже зробив Україні "гарантом харчової безпеки ЄС".

Торговий представник України також зазначає, що разом із зростанням харчового експорту також ростуть і постачання техніки.

"Це вкрай важливо в контексті заміни втраченого російського ринку. І ми вже бачимо, що ця заміна йде. Зокрема, одні з найбільших темпів зростання експорту в ЄС показують електричні нагрівальні прилади для води", - розповіла Н. Микольська.

Нагадаємо, заступник міністра аграрної політики і продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева повідомила, що імпортні тарифні квоти ЄС будуть планово збільшуватися для 18 позицій українських аграрних товарів протягом 5 років.

З 1 жовтня 2017 року набрав чинності Регламент 2017/1566 ЄС про надання Україні додаткових торгових преференцій Європейського Союзу для України. Згідно з документом, додаткові квоти вже діють на 5 позицій українських агротоваров: мед, виноградний сік, ячмінна крупа і борошно, обробка томатів, овес. А з 1 січня 2018 року також почнуть діяти додаткові преференції на пшеницю, кукурудзу і ячмінь.

Як зазначила О. Трофімцева, крім того, в 2017 році, паралельно з цим, відповідно до параметрів ЗВТ між Україною та ЄС, було планово збільшено тарифні квоти для 18 українських аграрних товарів. Позиції будуть збільшуватися одноразово протягом п'яти років, в середньому на 10% в рік.

Інтерв'ю
Роман Шнуровський разом із батьком та братами розвиває АПП «Золота Нива» в Зборівській громаді Тернопільської області та веде на YouTube відеоблог про агрономічні експерименти, які вони закладають на своїх полях. Про те, навіщо невеликому... Подробнее
Останніми роками різко почастішали нотифікації на українське зерно — скарги від іноземних покупців на наявність у ньому карантинних організмів. Фахівці стверджують, що таку ціну Україна платить за існуючу схему поборів з експортерів, які... Подробнее

1
0