Спецможливості
Новини

Україна втрачає 65% овочів і фруктів через неправильне зберігання

10.06.2018
2340
Україна втрачає 65% овочів і фруктів через неправильне зберігання фото, ілюстрація

Україна виробляє величезний обсяг сільськогосподарської продукії. Втрати плодоовочевої продукції через неправильне зберігання становлять 65%, пише propozitsiya.com. Про це йшла  мова 8 червня в ході конференції "Агроекологія", організованої проектом UHBDP, повідомляє ІА "Інфоіндустрія".

«Починаючи з 2000 року ми нарощуємо обсяги виробництва фруктів і овочів. Але 65% плодоовочевої продукції ми втрачаємо, це фактично ще один урожай. Це в Україні. В інших країнах, де застосовуються сучасні технології,  втрати становлять 35%. Звести їх до нуля в принципі неможливо, оскільки ми маємо справу з біологічними об'єктами», - повідомила Олеся Прісс, професор кафедри харчових технологій Таврійського Гату.

 

Чому в Україні такі втрати? Одна з причин - брак холодильного обладнання. «Тільки в останні 10 років в Україні будують сучасні холодильні камери», - зазначила Олеся Прісс.

За словами експерта, значні втрати також відбуваються за повторного завантаження плодоовочевої продукції через механічні пошкодження.

Біологічні особливості овочів і фруктів часто залишаються поза увагою виробників і трейдерів, можливо через те, що часто ця продукція не дуже дорога. На втрати за зберігання впливають майже всі  агротехнологічні прийоми ще за вирощування продукції.

Неправильне зберігання відбивається і на смак овочів і фруктів. «Мало хто знає, що вимоги до температурного зберігання огірків як до субтропічних культур, їм потрібно для зберігання плюс 8 градусів. Якщо зберігати їх при плюс 2, то смак вже втрачається. Споживач називає такі овочі «пластмасовими». Це ж стосується і томатів, за заниження температури зберігання вони втрачають смак і аромат. Виробник виростив якісний продукт, але під час зберігання якість різко може знизитися», - нарікає Олеся Прісс.

Ґрунтово-кліматичні умови вирощування також важливі для подальшого зберігання. «Важкі, глинисті ґрунти є кращими для вирощування продукції на зберігання, надмірна вологість під час вирощування знижує лежкість. Поливи закінчують за 2 тижні до збирання продукції », - розповіла Олеся Прісс.

Ключові слова: овочі, фрукти, зберігання

Інтерв'ю
Наразі багато країн світу шукають спосіб, як поліпшити екологічні умови та знайти нові джерела енергії. Одним із рішень цієї глобальної проблеми є вирощування унікального дерева, яке вже відоме у всьому світі під назвою «павловнія». Це... Подробнее
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее

1
0