Спецможливості
Новини

Україна стала лідером Рейтингу прозорості публічних закупівель, — мінекономіки

18.08.2020
532
Україна стала лідером Рейтингу прозорості публічних закупівель, — мінекономіки фото, ілюстрація

У міжнародному Рейтингу прозорості публічних закупівель, який щорічно проводить Інститут розвитку та свободи інформації (IDFI, Грузія) спільно з партнерськими організаціями, Україна посіла перше місце, набравши 97,05 балів із 100 можливих.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на kmu.gov.ua.

Цей рейтинг оцінює законодавство державних закупівель та прозорість процесів на кожному етапі проведення тендеру. Спочатку він охоплював лише євразійський регіон, однак тепер до нього входять 39 країн з усього світу.

Публічні закупівлі держав оцінюють за 64 показниками та на різних етапах проведення закупівель.

Минулого року Україна займала друге місце (86,26 балів). Утім, за останній рік відбулася низка дуже важливих законодавчих змін, зокрема, оновлення Закону «Про публічні закупівлі», яка запровадила дотендерні консультації з ринком та розширила можливість використовувати нецінові критерії на Prozorro.

«Для Мінекономіки сфера закупівель залишається однією з найприорітетніших. Лідерство у міжнародному рейтингу — приємне досягнення, але головне те, що прозора система публічних закупівель позитивно впливає на інвестиційний імідж України, сприяє розвитку підприємництва, та, як наслідок, економічному зростанню держави», — прокоментував міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

 

Інтерв'ю
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее
FAO не тільки переймається питанням, як нагодувати людство, а й намагається спрогнозувати прийдешнє АПК. Яким буде сільське господарство через 10 років, розповідає експерт FAO, українець Андрій Ярмак.

1
0