Спецможливості
Новини

Україна нарощує експорт часнику

09.11.2017
2303
Україна нарощує експорт часнику фото, ілюстрація
За липень-вересень 2017 року було відвантажено на зовнішні ринки 180 т часнику

Україна сьомий сезон поспіль нарощує свою присутність на міжнародному ринку часнику. За липень-вересень 2017 року було відвантажено на зовнішні ринки 180 т часнику, тоді як за весь попередній сезон українським компаніям вдалося експортувати всього 197 т цієї продукції, пише propozitsiya.com з посиланням на інформацію «АПК-Інформ».

Як зазначають аналітики, це стало можливо, перш за все, завдяки активному попиту ЄС. Так, за липень-вересень поточного сезону Україна відвантажила на ринок Євросоюзу 138 т часнику, що в 3,3 рази перевищує показник за аналогічний період сезону 2016/17.

Таким чином, з початку сезону експорт українського часнику виріс на 29% в порівнянні з аналогічним періодом роком раніше.

Однак варто додати, що поки українські постачальники не вичерпали в повній мірі квоти на безмитний експорт часнику, надані ЄС.

Також варто відзначимо, що, незважаючи на помітне збільшення експорту часнику, Україна все ж залишається нетто-імпортером цієї продукції. Так, за 3 місяці сезону-2017/18 на український ринок було завезено 512 т часнику, причому 92% цих обсягів імпортувалося з Китаю.

Нагадаємо, Україна має євроквоту на експорт 500 т часнику. За даними експертів, для задоволення внутрішнього попиту достатньо 4 тис. га часнику.

Як інформували раніше у департаменті землеробства Мінагрополітики, в цьому році в Україні очікується рекордний за останні кілька років урожай часнику - 180 тис. т.

Ключові слова: чеснок, експорт

Інтерв'ю
Валерій Давиденко, народний депутат України
Чутки про відставку Кутового, підтримка кооперативного руху і малих виробників ці та інші актуальні питання propozitsiya.com погодився висвітлити народний депутат України Валерій Давиденко. 
Petro Melnyk2
Компанія Agricom Group спеціалізується на рослинництві. Обробляє землю на Чернігівщині та Луганщині, вирощує олійний льон, соняшник, кукурудзу, овес та гречку. Але більш відома як виробник товарів із

1
0