Спецможливості
Новини

У США створили пестицид нового принципу дії

13.10.2017
3251
У США створили пестицид нового принципу дії фото, ілюстрація
У США створили пестицид нового принципу дії під назвою КропКоат, не схожий на жоден з існуючих преператів

У США створили пестицид нового принципу дії під назвою КропКоат, не схожий на жоден з існуючих преператів. Детальніше про розробку розповів генеральний директор фірми Crop Enhancement Кевін Чен, пише propozitsiya.com за матеріалами зарубіжних ЗМІ.

Після розбризкування препарат не проникає в листя, не діє на патогенні організми, на які потрапить, а створює суцільну плівку мікроскопічної товщини. Плівка нетоксична, вона змінює поверхню рослини, включаючи листя, стебло, плоди й насіння, підвищуючи стійкість рослини до шкідників і хвороб і знижуючи потребу в пестицидах.

Також розробники запевняють, що проблемою можливої резистентності можна не перейматися, а препарат повністю сумісний як з хімічними пестицидами, так і з біопрепаратами. Фірма заснована відомим ученим у галузі хімії поверхонь Девідом Соаном, та й зараз на її чолі стоїть науковець.

«Нас запросила одна відома міжнародна компанія допомогти вирішити проблему шкідника Conopomorpha cramerella (міль-строкатка або міль какао – ред.), який за останнє десятиліття завдав величезної шкоди плантаціям какао в Індонезії», — розповідає К. Чен.

Д. Соан вирішив, що найкраще було б знайти спосіб зашкодити молі проникнути всередину плоду. Існуючі інсектициди не були достатньо ефективними через резистентність.

«Якби створити додаткову «шкірку», яка б перешкоджала вгризанню молі в плід, то і шкідника вдалося б стримати, і плоди вберегти», — вирішив Д. Соан.

Так з’явилася концепція препарату. Ще однією задачею, яку довелося вирішувати розробникам, стала стійкість до змивання, адже в вологих тропіках Індонезії через інтенсивні дощі, що змивали внесені пестициди, какао доводилося обробляти до 20 разів — кожні 2 тижні.

«Нам вдалося зменшити частоту обробок з 20 до 4 за рік», — розповів К. Чен.

Нещодавно препарат почали використовувати і в інших країнах Південно-Східної Азії на каві, цитрусових та лохині. Це відповідає зосередженню виробника препарату на інтенсивних культурах з високою доданою вартістю. Великий потенціал вони вбачають на китайському ринку, де виробників цитрусових зобов’язали з 2020 року припинити збільшення використання пестицидів.
 

Інтерв'ю
Олена Березовська, президент громадської спілки «Органічна Україна»
Громадська Спілка виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» була створена у 2012 році. Її ініціаторами стали шість підприємств, що виробляли молоко, бакалію, овочі, чай та
Традиційним джерелом байпасного крохмалю в раціонах корів є зерно кукурудзи. Його особливістю є те, що він не ферментується у рубці і стає доступним вже у тонкому відділі кишечника. Це допомагає збільшити надходження глюкози у кров’яне... Подробнее

1
0