Спецможливості
Новини

Strube відкриє на Черкащині насіннєвий завод

03.10.2017
2172
 Strube відкриє на Черкащині насіннєвий завод фото, ілюстрація
Strube на базі партнеського господарства будує насіннєвий завод під Корсунем. Саме у Корсунь-Шевченківському розташована сортовипробувальна станція німецької селекційної компанії

Strube на базі партнерського господарства будує насіннєвий завод під Корсунем. Саме у Корсунь-Шевченківському розташована сортовипробувальна станція німецької селекційної компанії. Про це розповів керівник продажів Strube по Південно-Східній Європі доктор Лутц Геррманн в інтерв'ю propozitsiya.com.

За його словами, історично всі селекційні компанії, що спеціалізуються на виробництві насіння цукрових буряків, не тільки Strube, вирощують їх на Півдні Франції або Півночі Італії. Насіння пшениці Strube вирощує, розмножує і переробляє в різних країнах, і в Україні в тому числі.

"Будь-яка компанія з ім'ям турбується про свою репутацію. Я розумію людей, які не довіряють продуктам із України. Але тут багато освічених, кваліфікованих, дуже інтелектуальних фахівців. Так, технічна база господарств відстає, але у нас є можливість проводити контроль якості на базі німецьких лабораторій", — упевнений керівник німецької насіннєвої компанії.

Він додає, що генетичний потенціал українських зернових дуже великий. Селекційна робота в Україні велася століттями. Кліматичні умови сприяють виведенню успішних районованих сортів. Strube співпрацює з харків'янами по зерновим, бере у них український матеріал, щоб отримати зимостійке і посухостійке зерно. А по соняшнику співпрацює з Одеським селекційно-генетичним інститутом.

Також Л. Геррманн зазначив, що в Україні гостро стоїть питання дефіциту внесених добрив. "Раніше говорили, що маючи чорнозем, велику частку гумусу, можна нічого не давати землі —  виросте. На жаль, це не так. Досвідчені господарства знають, що в грунт потрібно вносити не тільки азот, але і калій, натрій, особливо фосфор. Грунти також відчувають дефіцит сірки. У комплексі все це впливає на врожай. Якщо отримувати по 500 ц/га цукрових буряків, то культура буде "витягати" з землі соки. Землю потрібно обстежити і дати їй стільки мінералів і мікроелементів, скільки вона вимагає", — каже він.

Наразі, у Німеччині під цукровий буряк практикують наступну сівозміну: пшениця - пшениця - цукрові буряки - ячмінь. Також у цю схему можна включати рапс, у Німеччині його дуже активно вирощують.

За інформацією німецького фахівця, на півдні Німеччини в сезоні-2017 середня врожайність цукрового буряка очікується на рівні 89 т/га. Відтак, деякі господарства отримають і 100, і 120 т/га. Така висока врожайність, за словами Л.Геррманна забезпечується завдяки кільком склдадом. По-перше, достатня кількість опадів. Зазвичай тільки Схід і Південь України відчувають дефіцит вологи, але в 2017-му постраждали всі регіони. По-друге, терміни посіву і насіння. "Селекція та генетика принципово важливі, так як і вміння агронома допомогти рослині сповна їх реалізувати", — наголосив він.

"У Німеччині завжди говорять: німецький фермер кожен свій буряк на ім'я знає, щоденя його вітає, цікавиться здоров'ям і настроєм. Можливо, саме в цьому секрет наших високих врожаїв", - констатував Л. Геррманн.

Більше інформації - у статті.

Інтерв'ю
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее
Враховуючи насиченість ринку сучасною багатофункціональною технікою, завоювати позиції лідера продажів доволі не просто. Пропонований продукт чи послуга повинні мати власні унікальні технічні рішення, що робить їх особливим та затребуваним... Подробнее

1
0