Спецможливості
Новини

Українські селекціонери зацікавлені у співпраці з Угорщиною

04.07.2017
1248
Українські селекціонери зацікавлені у співпраці з Угорщиною фото, ілюстрація
Відкриття ринку Угорщини для сортів пшениці Миронівського інституту пшениці ім. В.М. Ремесла. буде значним проривом, адже внесення їх в угорський реєстр автоматично дозволить їм увійти в реєстри ще 63 країн

Відкриття ринку Угорщини для сортів пшениці Миронівського інституту пшениці ім. В.М. Ремесла. буде значним проривом, адже внесення їх в угорський реєстр автоматично дозволить їм увійти в реєстри ще 63 країн. А це в багато разів розширить можливості для збуту насіння, пише propozitsiya.com з посиланням на .kurkul.com.

Відомо, що Угорщина посідає 5 місце у світі за обсягами експорту насіння, тому таке партнерство відкриває дуже широкі перспективи перед Миронівським інститутом пшениці.

«У минулому році Woodstock брав на сортовипробування шість сортів озимої пшениці, два - озимого тритикале, два - озимого ячменю. Цього року взяли шість сортів озимої пшениці. Це тісна співпраця і я знаю, що рано чи пізно декілька сортів буде внесено в реєстр Угорщини», - розповів про окремі деталі співпраці директор Інституту пшениці Олександр Демидов.

Наразі, як запевняє директор Інституту, проблем зі збутом не виникає - останні два роки на складах не лишалось жодного непроданого кілограма насіння.

Результати роботи установи за останні роки вражають: зростання обсягів виробництва з 80 т насіння до 250 т, збільшення кількості дослідних господарств втричі, зростання земельного банку в 7 разів - від 3 тис. га до 21 тис. га.

Усе це стало можливим завдяки підтримці з боку керівництва НААН, яка й передала Інституту додаткові господарства й допомогла в нарощуванні виробничих потужностей. За словами президента НААН Ярослава Гадзала, академія готова підтримувати ті установи, які прагнуть збільшувати виробництво насіння та бути комерційно успішними. І підтримка Миронівського інституту пшениці буде тривати й надалі.

Інтерв'ю
Валентина Болоховська, лауреат Державної премі України в галузі науки й техніки, один із засновників "БТУ-Центр"
«БТУ-Центр» — один із найвідоміших в Ук­раїні вітчиз­ня­них ви­роб­ників біологічних про­дук­тів для сільсько­го гос­по­дар­ст­ва. Ком­панія пра­цює з 1999 ро­ку, й звідтоді на ри­нок ви­ве­де­но чи
Каролін Спаанс, радник із питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерланди в Україні
Каролін Спаанс із серпня 2016-го обіймає посаду радника з питань сільського господарства в Посольстві Королівства Нідерланди в Україні. Ми вирішили поцікавитися найбільш перспективними напрямками

1
0