Спецможливості
Новини

Власники корпорацій все частіше перевіряють фінансову порядність персоналу

18.07.2017
1528
Власники корпорацій все частіше перевіряють фінансову порядність персоналу фото, ілюстрація

У 2016 році попит на фінансові розслідування в Україні виріс у рази. Фінансові розслідування, проведені зовнішніми аудиторами, замовляють здебільшого власники великих і середніх корпорацій. Про це розповів партнер Kreston GCG, глава департаменту «Форензік» Артем Ковбель журналу Lanlord, повідомляє propozitsiya.com.

«У першу чергу ми з'ясовуємо як власник контролює свій бізнес. У рамках процедури forensic можна перевіряти як співробітників самої компанії, зокрема на наявність конфліктів інтересів з-поміж менеджменту, так і організації, з якими компанія взаємодіє. Часом доводиться перевіряти бенефеціарів компаній-контрагентів, щоб з'ясувати, чи немає серед їх засновників прізвищ, співзвучних із прізвищами тих, хто працює на фірмі», — розповів експерт.

А.Ковбель рекомендує тримати під пильним контролем службу безпеки, перевіряти систему тендерних закупівель, IT-відділ, відділ внутрішнього аудиту, службу фінансового контролінгу.

Згідно з міжнародною статистикою, не менше 5-10% річної виручки компанії відчужується через різного роду матеріальні і нематеріальні маніпуляції. Україна відрізняється особливим масштабом злодійства, який іноді досягає 40% від обороту. «У нас був випадок, коли кошторисні роботи були завищені на 237%», — поділився А. Ковбель.

«Повністю викорінити злодійство неможливо. Але реально мінімізувати ймовірність його виникнення», — стверджує партнер Kreston GCG. Для уникнення подібних ситуацій він рекомендує:

— вибудовувати систему мотивації співробітників;

— не зав'язувати на одній і тій же людині різні функціональні обов'язки;

— впровадити обов'язкову процедуру тендерних закупівель, враховувати не тільки найнижчу ціну на товар або послугу, а й досвід, репутацію партнера на ринку;

— мінімізувати обіг готівки;

— впровадити систему регулярних фінансових розслідувань;

— вибудувати систему внутрішнього контролю.

Інтерв'ю
Андрій Кожухар, генеральний директор компанії «Самміт-Агро Юкрейн»
Аграрне життя нашої країни, як і будь-яке життя, дуже насичене та наповнене різними подіями. Цей рік виявився драматичним, але в той же час військові події стали каталізатором потужних бізнес-процесів, відкрили надздібності аграрних... Подробнее
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее

1
0