Спецможливості
Новини

Скільки Україна може заробити на ринку землі

16.10.2019
809
Скільки Україна може заробити на ринку землі фото, ілюстрація

Ринок землі сільськогосподарського призначення може встановити ціну за 1 га землі в розмірі $5 - 5,5 тисяч, що принесе Україні $85 - 100 млрд протягом 5 років. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

Про це заявив проектний менеджер EasyBusiness, експерт Коаліції "Реанімаційний Пакет Реформ" (РПР) Дмитро Лівч під час експертного обговорення "Відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення: урядовий законопроект і оптимальна модель для України".

Як зазначив експерт, в Україні справедлива ціна за 1 га становить приблизно $4,9 тисяч, враховуючи всі ризики і позитивні аспекти, такі як родючість.

"Ринкова ціна, яку встановлять після запуску ринку землі, буде вище. А після дозволу іноземцям купувати землю ми зможемо конкурувати на світовому ринку, що сприятиме ще більшому зростанню ціни", - підкреслив Лівч.

У той же час, інший член Ради Коаліції РПР Анатолій Ткачук вважає, що для збалансування земельного ринку в Україні потрібно створити банк державної землі. На його думку, оборот земель сільськогосподарського призначення повинен здійснюватися через спеціальні механізми, а не просто через нотаріуса.

Раніше президент України Володимир Зеленський виступив за впровадження моделі ринку сільськогосподарської землі, по якій купувати або продавати землю зможуть тільки українські громадяни та компанії.

До інформації: Зеленський доручив парламенту до 1 грудня 2019 року вжити законопроект про ринок земель сільськогосподарського призначення.

А прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що Кабінет міністрів України відкриє ринок землі в жовтні 2020 року.

Ключові слова: Україна, ринок землі

Інтерв'ю
14-15 березня в Одесі пройшов черговий конгрес "Органічна Україна". Органічне землеробство, як і кожне явище, має як своїх прихильників, так і своїх противників. І у тих, і у інших є свої аргументи. Тож сьогодні редакція сайту «Пропозиція... Подробнее
Кооперація в агросекторі – це забезпечення зайнятості та соціальної інтеграції.  У світі кооперативи є елементом самодопомоги і отримують преференції від держави. 

1
0