Спецможливості
Новини

Найпопулярніші закордонні сорти столового гарбуза

02.05.2018
3009
Найпопулярніші закордонні сорти столового гарбуза фото, ілюстрація

Нині серед столових сортів гарбуза набувають широкого поширення закордонні сорти. Найпопулярнішими є Баттернат та Хоккайдо, розповів propozitsiya.com Василь Кокойко, кандидат с/г наук, старший науковий співробітник апарату Президії Національної академії аграрних наук України.

"Одним з популярних є мускатний сорт Баттернат, виведений у США шляхом схрещування дикого та африканського мускатного гарубза. Цінується виробниками України і експортується до Великобританії. Японський сорт Хоккайдо експортується до Німеччини", — пояснив В. Кокойко.

Ці два сорти продукують на зрошувальних землях високу урожайність — до 40 т/га. Ціна на Баттернат та Хоккайдо в українських супермаркетах у 2–3 рази вища, ніж за звичайний гарбуз, тобто 20–25 грн/кг.

З точки зору агрономії гарбуз культура не дуже вибаглива. "Вони стійкі проти хвороб та шкідників, є добрим попередником для більшості культур. Розвинена коренева система дає змогу отримувати гарні врожаї навіть на бідних ґрунтах", — додав Василь Кокойко.

Гарбуз особливо цікава культура для органічного виробництва, оскільки при механічному зборі плодів комбайном на площі залишається м'якоть гарбузів, а це — природне добриво. Крім того, швидкий ріст стебел та листків гарбуза пригнічує ріст і розвиток бур’янів у сівозміні, тому потреба у використанні гербіцидів зменшується.

Теоретично можна переробляти абсолютно весь гарбуз. М’якуш використовують для дитячого та лікувально-профілактичного харчування в консервній та фармакологічній промисловості, насіння - для виготовлення олії.

Також є перспектива вирощування декоративних гарбузів, особливо з огляду на великі потреби під час Хеловіну в США. Широке видове різноманіття дає змогу підібрати конкретний вид та сорт гарбуза для будь-якого напряму використання. «З економічної точки зору гарбуз - це високорентабельна культура, яка не потребує великих затрат на вирощування», — переконаний експерт.

Світлана Радченко

Інтерв'ю
Клінт Мартін
11 липня 2016 року Україна і Канада підписали Угоду про створення зони вільної торгівлі. Це найбільша угода такого плану після ЗВТ з Євросоюзом. 
Раїса Вожегова, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН України, директор Інституту зрошуваного землеробства
Інститут зрошуваного землеробства НААН України посів 1-е місце серед експортерів наукоємної продукції та отримав Міжнародний сертифікат «Експортер року». Його керівника - доктора сільськогосподарських

1
0