Спецможливості
Новини

Ринок бобових: досягнення і особливості сезону

26.10.2017
2830
Ринок бобових: досягнення і особливості сезону фото, ілюстрація
Согласно данным Госкомстата Украины, в 2016 году бобовые культуры вошли в ТОП-5 наиболее прибыльной сельхозпродукции, обеспечив производителям более 76% рентабельности

Згідно з даними Держкомстату України, в 2016 році бобові культури увійшли в ТОП-5 найбільш прибуткової сільгосппродукції, забезпечивши виробникам понад 76% рентабельності. Галузь виростила урожай бобових, який став рекордним за останні 20 років, пише propozitsiya.com.

Тож не дивно, що попередні три роки в Україні відзначається стрімке зростання площ під бобовими культурами. Зокрема, площі гороху за останні три роки зросли в 2,4 рази.

В цілому на світовому ринку попит на бобові перевищує пропозицію.

Однак, як зазначила президент співтовариства виробників і споживачів бобових України Антоніна Скляренко, треба враховувати особливості сезону. Цього року скорочується виробництво гороху в Канаді і США, але зростає в Україні та Росії. Таким чином, конкуренція серед постачальників зміщується в бік Причорноморського регіону.

Ситуація ускладнюється тим, що в 2016/2017 маркетинговому році Індія, на частку якої припадає близько 35% експорту українських бобових, зібрала рекордний власний урожай і накопичила істотні запаси бобових.

Українське виробництво бобових зосереджено в основному на горохові. До речі, за рівнем рентабельності вирощування польових культур в Україні, в 2016 році горох зайняв друге місце, поступившись тільки гречці.

У той час, ринок нуту, квасолі, сочевиці розвивається набагато повільніше.

Як зазначають експерти, виробники бобових культур стикаються з цілою низкою проблем як ринкового, так і суто технологічного характеру.

Інтерв'ю
Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Україні та Молдові
Nestlé в Україні активно співпрацює з місцевими постачальниками. За даними на кінець 2016 року, близько 70% компонентів для товарів компанія купує на місцевому локальному ринку.  Із 2007 року
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,

1
0