Спецможливості
Новини

"Ростсільмаш" має намір утриматися на українському ринку

08.06.2017
2209
"Ростсільмаш" має намір утриматися на українському ринку фото, ілюстрація
Після анексії Криму і початку війни на Донбасі продажі сільгосптехніки виробництва заводу "Ростсільмаш" в Україні істотно знизилися

Після анексії Криму і початку війни на Донбасі продажі сільгосптехніки виробництва заводу "Ростсільмаш" в Україні істотно знизилися: якщо раніше поставляли машини сотнями, то тепер десятками. Виробник підтримує той парк своєї техніки, який працює, і в міру можливості і з урахуванням особливостей поточного попиту продають нові. Про це повідомив гендиректор "Ростсільмашу" Валерій Мальцев, пише propozitsiya.com з посиланням на agroinvestor.ru.

"У нас діє представництво в Україні, працює сервісна команда, дилери, але ми більше сфокусовані на тому, щоб зберегти там свою присутність. Розраховуємо, що в найближчі роки повернемося туди з колишніми обсягами, адже агробізнес за своєю суттю досить аполітичний", - вважає він.

Також гендиректор російського заводу додав, що підприємство не змогло в повній мірі реалізувати свої плани на ринку Туреччини, хоча поставляли туди не так багато техніки.

"Там складно працювати всім виробникам агромашин, оскільки 90% місцевого ринку зернозбиральних комбайнів займає компанія, що збирає їх за ліцензією New Holland з рядом заходів протекціоністського характеру, причому турецькі аграрії до цих моделей комбайнів, скажімо прямо, вже звикли", - пояснює В. Мальцев.

Він повідомив, що "Ростсільмаш" почав перші поставки в Судан, Нігерію, Єгипет, Словаччину та інші. Але при цьому зазначив, що завод не може охопити відразу багато країн, оскільки для кожної потрібно адаптувати машини, створюючи спеціальний продуктовий портфель, а також необхідно проводити програми просування, організовувати і виконувати сервісне обслуговування.

На думку В. Мальцева, одна з основних причин падіння попиту за кордоном - скорочення прибутковості агробізнесу.

"Там ситуація відрізняється від нашої: спочатку на Заході у сільгоспвиробників був дуже великий парк техніки, можна навіть сказати, надлишковий. При зниженні маржинальність бізнесу люди вже не хочуть міняти свої дворічні комбайни, а продовжують працювати на них третій-четвертий рік або повертають дилерам, користуючись діючими там програмами без викупу, через що на їх майданчиках скупчуються великі залишки машин", - пояснює він.

На сьогоднішній день на експорт йде 15-20% машин "Ростсільмашу" в кількісному вираженні. Далі підприємство планує щорічно виходити на ринки не менше, ніж двох-трьох нових країн.

Інтерв'ю
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее
Валентина Болоховська, лауреат Державної премі України в галузі науки й техніки, один із засновників "БТУ-Центр"
«БТУ-Центр» — один із найвідоміших в Ук­раїні вітчиз­ня­них ви­роб­ників біологічних про­дук­тів для сільсько­го гос­по­дар­ст­ва. Ком­панія пра­цює з 1999 ро­ку, й звідтоді на ри­нок ви­ве­де­но чи

1
0