Спецможливості
Новини

При продовженні мораторію на землю до 2022 р. економіка не дорахується $69 млрд

16.12.2016
1263
При продовженні мораторію на землю до 2022 р. економіка не дорахується $69 млрд фото, ілюстрація
За оцінками експертів, продовження мораторію на один рік - це мінус $ 3 млрд для економіки України, продовження мораторію до 2022 р. - мінус $ 69 млрд

За оцінками експертів, продовження мораторію на один рік - це мінус $ 3 млрд для економіки України, продовження мораторію до 2022 р. - мінус $ 69 млрд. Такі дані озвучив народний депутат Олексій Мушак, розповідаючи на epravda.com.uа про суть нового законопроекту "Про обіг земель сільськогосподарського призначення", який скасовує мораторій на торгівлю паями і поетапно вводить ринок землі, повідомляє propozitsiya.com.

Також депутат навів інші аргументи на користь скасування мораторію. Так, за результатами перевірки держагропідприємств, проведеної Мінагрополітики 2015 р., 600 тис га землі перебувають у власності більше 500 держагропідприємств, з яких реально працюють менше сотні. Тільки 20 з них прибуткові, 27 не варті нічого, ще півсотні коштують не більше 100 тис. грн.

Чверть держпідприємств потрібно ліквідувати, а 177 компаній заборонені до приватизації. Частина цих підприємств не може знайти свою документацію, яка встановлювала їх право на землю.

Відомо, що 400 тис. українців - власників земель померли, не надавши землю у спадок через відсутність спадкоємців. Протягом життя вони не могли продати свої ділянки.

Зараз 7 млн ​​власників землі не можуть її продати і ще 35 млн потенційних покупців не можуть її купити.

За оцінками, існує 300 великих власників української землі. У державній власності залишилася одна чверть сільськогосподарських земель.

Інтерв'ю
Важливим елементом сучасних технологій вирощування кукурудзи є інтегрована система захисту посівів від шкідливих організмів, чільне місце в якій займає боротьба з бур’янами. Адже бур’яни є одним з основним чинників зниження врожайності та... Подробнее
В українському сільському господарстві, здається, немає більш суперечливої культури, ніж часник. З одного боку, порівняно високі й стабільні ціни та безроздільне панування імпорту на внутрішньому ринку повинні свідчити про високу... Подробнее

1
0