Спецможливості
Новини

Потенційно аграрії можуть залучати в країну $10-20 млрд щорічно

06.06.2017
1674
Потенційно аграрії можуть залучати в країну $10-20 млрд щорічно фото, ілюстрація
Якщо агровиробники, кредитори, банки, держава, всі разом вирішать зробити урожай інструментом, який дозволить залучати ресурси, то залучити $10 млрд цілком реально

Якщо агровиробники, кредитори, банки, держава, всі разом вирішать зробити урожай інструментом, який дозволить залучати ресурси, то залучити $10 млрд цілком реально. Таку думку висловив голова правління Агропросперіс Банку Сергій Щепанський, пише propozitsiya.com з посиланням на biz.nv.ua.

Він зазначиив, що з 2009-2010 років агросектор став одним з пріоритетних напрямів для кредитування. Адже це сектор, продукція якого прив'язана до валюти, сам сектор прив'язаний до виробництва і має високу додану вартість.

"Сьогодні банки пропонують аграріям нижчі ставки, ніж у середньому по ринку. Вони вже переконалися, що сегмент агробізнесу менш ризиковий, ніж інші. В моїй практиці, відсоток неповернення в агросекторі до 1%. Це дуже добрий показник. І навіть цей відсоток йде на контакт з банком і знаходить шляхи вирішення проблем", - додав банкір.

Залежно від фінансового стану позичальника, розміру кредиту, земельного банку клієнта, запропонованого забезпечення, ставки можуть бути від 16-16,5% до 20-22% річних у гривні.

На думку С. Щепанського, в Україні є закони, що дозволяють захищати і кредитора, і позичальника, але немає культури виконання. У таких ситуаціях кредитор дійсно не захищений. Процедура стягнення в Україні дуже складна, затягується на енну кількість років. За цей час зникає і позичальник, і застави.

Введення ринку землі дасть хороший поштовх до збільшення кредитування агробізнесу, впевнений експерт.

"Аграрії в першу чергу будуть зацікавлені брати кредити. Тому що, якщо люди розуміють, що це їхня земля, вони готові вкладати в неї зовсім інші гроші. Вони готові вкладати в технології, в зрошування, у тривалі проекти. Це все вимагатие фінансування, і тоді вони прийдуть за ним в банки", - зазначає С. Щепанський.

Також він висловив впевненість, що ринок землі допоможе знизити ставки і збільшити обсяги фінансування.

Інтерв'ю
Аномальна погода цієї весни для підприємств, що спеціалізуються на виробництві плодово-ягідної продукції, стала катастрофою. Сталася вона в ніч із 10 на 11 травня. Крім морозів, стабільна низька
Ще 2021 року Міністерство у справах ветеранів України розпочало роботу з підготовки Стратегії розвитку ветеранського бізнесу до 2030 року (mva.gov.ua). Успішний ветеран-підприємець, який активно розвиває власну справу, свою громаду та... Подробнее

1
0