Спецможливості
Новини

Чому перекупники відмовляються від українських горіхів

19.05.2018
2165
Чому перекупники відмовляються від українських горіхів фото, ілюстрація

Оптовики відмовляються від українських горіхів, пише propozitsiya.com, посилаючись на повідомлення bazarmedia.info. Оптовики свою відмову від вітчизняних горіхів пояснюють тим, що попереднього року  українські ядра були низької якості, звинуваючи у цьому несприятливі погодні умови, які склалися восени 2017 року.. Наразі перекупники надаються перевагу горіхам із Чилі — там і урожай був набагато кращим, і ціна вигідніша.

«Маємо невеличку плантацію горіха. Зібрали урожай, усю зиму сушили, думали, здамо навесні, коли ціна на них буде більшою. Кілька тижнів тому дав завдання дітям здати горіхи місцевому перекупнику. Той відмовив. Сказав, що зараз горіхи не приймає взагалі. Розповів історію про те, що переробні підприємства більше не купують українські горіхи. Тепер купують горіхи в Чилі – там і якість краща, і ціна нижча…»

Як вдалося нам дізнатися від Бориса Оксьома, місцевого експерта по вирощуванню горіхів, така проблема існує близько місяця не лише на Гадяччині, а й по всій країні. Він каже, що оптовики, які скуповували горіхи у дрібних перекупників, зараз навіть не виходять на зв'язок. Свою відмову від українського горіха пояснюють тим, що минулого року наші ядра були низької якості, і винна у цьому несприятлива осінь. А от у чилійців урожай був набагато кращим, та й ціну вони запропонували вигіднішу. Є точні дані із митниці: на сьогодні експорту горіха з України немає взагалі.

Проте експерт просить заспокоїтися всіх, хто вирощує горіхи — панікувати не варто. Подібне відбувалося й раніше. Згодом ситуація налагодиться, і оптовики повернуться на український ринок. До того ж, після таких коливань ціна на горіхи може зрости у кілька разів.  

Ще у 2016 р. Україна була найбільшим постачальником волоського горіха до Європи. Тоді наша країна увійшла до п’ятірки світових лідерів з вирощування горіхів і виготовляла 5% від світового виробництва. Проте у 2017 р. на європейському ринку у вітчизняних експортерів з’явилися нові конкуренти — Чилі та США.

Ключові слова: горіхи, перекупщики, урожай

Інтерв'ю
З кожним роком український агробізнес стає більш інноваційним, високотехнологічним та складним. Такі глобальні зміни у колись звичному й традиційному для України секторі вимагають від управлінця нових підходів до ведення бізнесу й... Подробнее
В Україні дедалі частіше говорять про смерть аграрної науки, і про неефективність роботи НААН. Про можливі варіанти виходу науки із кризи та про перспективні розробки науковців у інтерв`ю propozitsiya

1
0