Спецможливості
Новини

Зразки озимих української селекції зберігатимуть у Всесвітньому сховищі

19.06.2017
2048
Зразки озимих української селекції зберігатимуть у Всесвітньому сховищі фото, ілюстрація
Зразки насіння кількох сортів пшениці м’якої озимої селекції Миронівського інституту пшениці ім. В.Ремесла НААН прийнято на збереження до Всесвітнього сховища насіння

Зразки насіння кількох сортів пшениці м’якої озимої селекції Миронівського інституту пшениці ім. В.Ремесла НААН прийнято на збереження до Всесвітнього сховища насіння, яке розташоване у Норвегії. Про це розповів директор Миронівського інституту пшениці Олександр Демидов, пише propozitsiya.com з посиланням на ukrinform.ua.

На збереження до всесвітнього насіннєвого сховища, зокрема, потрапили українські сорти Миронівська 808, Миронівська 65, Мирхад, Крижинка.

В Україні миронівські пшениці займають 1,5 млн га. Воно також відоме не лише вдома, а й за кордоном. Два роки поспіль озимі пшениці висіваються в Угорщині, деякими сортами зацікавились Молдова, Білорусь, Казахстан. За весь час діяльності в інституті, якому вже 105 років, передано на державне сортовипробування 312 сортів 19 сільськогосподарських культур.

Як зазначив О. Демидов, лише цього року в Державний реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні, внесено 83 сорти, в тому числі 49 сортів пшениці озимої.

Учений розповів, що зерно миронівських сортів пшениці має високу якість, а отже з борошна випікають смачний і якісний хліб. Сорти вирізняються морозостійкістю і посухостійкістю, мають потенціал 10 т/га і більше, що є економічно вигідним. А ще вони гарно показують себе в умовах ризикованого землеробства європейських країн. В цьому і є їх визнання та унікальність, додав директор Миронівського інституту.

Аби популяризувати свої сорти серед вітчизняних аграріїв, Миронівський інститут пшениці два роки поспіль у різних куточках України засіває створені сорти на 39 виробничих полігонах. Так, 16 червня всі бажаючі зможуть оглянути ділянки, розміщені безпосередньо поблизу інституту, на Міжнародному дні поля «Сучасні сорти зернових культур миронівської селекції та особливості технології їх вирощування».

Інтерв'ю
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее
клубника
Ринок ІТ-рішень для сільського господарства у світі сягає $400 млрд. Застосування ІТ-технологій значно збільшує продуктивність аграрного виробництва.  

1
0