Спецможливості
Агробізнес

УКРАЇНІ ПОТРІБЕН ЕТАНОЛ

05.06.2008
540
УКРАЇНІ ПОТРІБЕН ЕТАНОЛ фото, ілюстрація
УКРАЇНІ ПОТРІБЕН ЕТАНОЛ

Міністерство аграрної політики вирішило перепрофілювати 38% виробничих потужностей спиртових заводів, або 22,8 млн дал спирту/рік, на випуск високооктанової добавки до бензинів з метою оптимізації використання потужностей підприємств у 2003–2007 роках. З цією метою міністерством затверджено Програму реструктуризації спиртової галузі, яка передбачає поетапне перепрофілювання потужностей заводів на виробництво високооктанової добавки — етанолу, — що дасть змогу збільшити його випуск з 80 тис. т у 2003 році до 280 тис. т у 2007 році і, отже, збільшити завантаження потужностей заводів.
До речі, Кабінет Міністрів вважає недоцільною і передчасною приватизацію підприємств спиртової галузі до 2007 року, оскільки це може послабити контроль держави за виробництвом і обігом спирту. У лютому цього року Мінагрополітики вирішило закрити нерентабельні спиртозаводи, однак потім погодилося з пропозицією концерну “Укрспирт” перепрофілювати підприємства, чиї потужності використовуються мінімально.
Усього в Україні нараховується 84 державні спиртові заводи, потужності яких становлять понад 60 млн дал спирту на рік. За оцінками фахівців, потреба внутрішнього ринку в етиловому спирті становить 21 млн дал/рік, експорт — 5 млн дал/рік. Усього в 2002 році виробництво спирту становило 28,399 млн дал, що на 7,5%, або на 1,97 млн дал більше, ніж у 2001 році.

Інтерв'ю
Саме з цукрових буряків розпочався довгий та успішний шлях KWS, як провідної компанії в галузі селекції рослин. KWS щорічно інвестує приблизно 19 % власного обороту в дослідження та селекцію і єдина, яка таким чином вкладає гроші саме в R... Подробнее
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее

1
0