Спецможливості
Новини

НІБУЛОН планує придбати ще 250 вагонів-зерновозів

22.04.2024
256
НІБУЛОН планує придбати ще 250 вагонів-зерновозів фото, ілюстрація

Агрохолдинг «НІБУЛОН» звернувся до французьких організацій із проханням допомогти придбати ще 250 вагонів-зерновозів. Про це йшлося під час візиту посла Франції Мікаеля Ру до Миколаєва, де, зокрема, обговорив з представниками «НІБУЛОНу» проблему заблокованого флоту та необхідність його виведення для збільшення експортного потенціалу Дунаю.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці «НІБУЛОН».

Зокрема, Михайло Різак, директор із взаємодії з органами влади «НІБУЛОНу», зазначив, що евакуація флоту з миколаївського портового вузла має повернути ціну на фрахт на Дунаї на довоєнний рівень, що здешевить логістику на близько 10 доларів за тонну.

Михайло Різак також наголосив, що побудована компанією вже у воєнний період логістика Дунаєм зіграла важливу роль для всього українського експорту в той час, коли глибоководні порти Одеси не працювали. Однак, незважаючи на високий потенціал і практичність, на сьогодні цей експортний шлях не використовується на максимум, адже програє в вартості логістики до порту глибоководним портам Одеси на 6-8 доларів за тонну.  

«Зараз Бессарабія є дорожчою в плані залізниці й доставки автотранспортом у порівнянні з глибоководними портами, оскільки це додаткові 250 км автошляхів і 200 км залізниці, що здорожчує логістику», – зазначив пан Різак.

Вихід він вбачає у вирівнюванні ситуації, зокрема, «Укрзалізниця» могла б забезпечити конкурентні умови доставки агропродукції до дунайських портів, надавши спеціальні тарифи на свої послуги. Також через посла  Михайло звернувся до французьких організацій із проханням допомогти придбати ще 250 вагонів-зерновозів.  

«Якби Україна імплементувала досвід ЄС щодо компенсації/скасування акцизу на пальне для каботажних перевезень, ми б врятували дороги від вантажівок і сьогодні бачили б Південний Буг і Дніпро судноплавними», – впевнений директор із взаємодії з органами влади «НІБУЛОНу».

Інтерв'ю
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     
 Стручков
В Україні практично відсутнє власне виробництво ЗЗР. Попит на цю продукцію задовольняється завдяки імпорту. Економічна криза спричинила збільшення фальсифікату засобів захисту рослин. 

1
0