Спецможливості
Агробізнес

Nestlé і кондитерська фабрика «Світоч». Бренд зі світовим ім`ям

13.09.2017
17169
Nestlé і кондитерська фабрика «Світоч». Бренд зі світовим ім`ям фото, ілюстрація

Історія діяльності Nestlé в Україні розпочалася у грудні 1994 року з відкриття Київського офісу з просування відомих міжнародних брендів. А вже 1998-го Nestlé придбала контрольний пакет акцій львівської кондитерської фабрики „Світоч” та стала власником одного з найвідоміших брендів України. Рropozitsiya.com відвідала львівське виробництво та поспілкувалася з директором фабрики Ярославом Гузеєм.
 

- Який асортимент представлено на фабриці сьогодні?

- Випускаємо 110 видів продукції: цукерки, плитки, батончики, вафлі, а також каву.  Потужність фабрики - 40 тис. т/рік продукції. Це не повне завантаження ліній, ми орієнтуємось на потреби ринку, поточні обсяги виробництва плануються згідно з попитом.

Найбільшим попитом у споживачів нині користуються наші вафлі «Артек» (за зміну може вироблятися до 10 т), також у фаворі українців кава Nescafe, зокрема «3 в 1». У Львові ми фасуємо всю каву Nescafe у м'якій упаковці, що продається на українському ринку.

Ринок солодощів дуже гнучкий. Ідеї нових продуктів розробляє відділ маркетингу. Ми їх втілюємо у життя. Може статися так, що продукція не користується попитом. Тоді її знімають без будь-яких сентиментів. Проте є бренди, які можна назвати вічними: «Зоряне сяйво», «Артек», «Стожари», «Несквік», «Ромашка». До речі, остання виробляється у нас з початку 60-х років. 

- Яку долю займає ТМ «Світоч» на ринку солодощів?

- Загалом в Україні – друге місце, у Західному регіоні – перше, у сегменті вафель – «Світоч» беззаперечний лідер, адже наші вафлі «Артек» займають приблизно 60% ринку.

- Коли була розроблена рецептура «Артеку»?

Наприкінці 50-х ще за часів Радянського Союзу. Тоді нею могло користуватися будь-яке підприємство – через міністерство рецепт розповсюджувався по всіх фабриках. На «Світочі» вафлі виготовляють приблизно з 1959 року.

Цікаво, що в ті часи «Артек» не був визначальним продуктом в асортименті фабрики. Випускали ще кілька десятків видів вафель: «Переяславські», «Львівські», вафельні торти. Але «Артек» переміг і вистояв десятиліттями. На початку 90-х його хотіли зняти з виробництва, мотивуючи тим, що продукт має радянську назву. Випуск «Артеку» навіть припинили на тижнів на два. Але споживач почав  обурюватись: «А де «Артек»»? Виробництво відновили і почали цей напрямок розвивати. Вафлі вже мають кілька видів: зі смаком шоколаду, горіхів, полуниці, класичні.

- Що змінилося після входження «Світоча» до складу Nestlé?   

- Було повністю переглянуто підхід до якості: переглядався асортимент продукції, сировина, упаковка. З приходом Nestlé серйозно змінилось ставлення до безпеки, якості продукції, умов праці людей.

Стандарти якості Nestlé часто вищі за стандарти країни, в якій компанія працює. Тому проблем із експортом продукції на європейські ринки не виникає: не потрібно отримувати сертифікати і щось покращувати, продукція вже на найвищому рівні.

Компанія намагається створити такі умови, щоб люди приходили на роботу із задоволенням і прагнули сюди повертатися. Тому у нас завжди багато уваги приділяється умовам праці: зручне робоче місце, одяг з натуральних тканин, сприятливий температурний режим тощо. Наприклад, ми з'єднали галереєю перший і другий цехи, їдальню, щоб узимку люди не йшли по подвір'ю.

Звичайно ж відбувається постійне вдосконалення ліній. У фабрику «Світоч» було інвестовано близько 150 млн грн 2016 року.

- Проте назву бренду залишили. Чому?

- 2010 року було проведено дослідження, згідно яких пізнаваність бренду в Україні була 60%. В західному регіоні цей показник досяг 95%.  «Світоч» - найстаріший бренд кондитерської галузі України.

- Чи адаптується рецептура залежно від країни виробництва? 

- Так, звичайно, проводяться «сліпі» тести, до яких залучають споживачів, і рецептура підбирається під смаки даної країни. Наприклад, коли запускали виробництво кави «3 в 1» (кава з молоком і цукром. - Ред.) у Львові, то визначили, що наші співвітчизники більше цінують смак кави, а от за кордоном більше люблять смак молока. Також в Україні більший попит на чорний шоколад, а за кордоном полюбляють молочний.

Відповідно корегуємо співвідношення інгредієнтів в рецептурі, інформація зазначена на етикетці. До речі, кава Nescafe Classic має понад 120 відтінків смаку у світі.

Проте класичні бренди мають незмінний смак. Корпорація Nestle пропагує здоровий спосіб життя. Сьогодні фабрика «Світоч» виробляє продукцію, вміст трансжирних кислот в якій не перевищує норми  ВОЗ щодо їх споживання, а саме не більше 1% від добової норми загальної калорійності раціону.

- Які переваги львівської фабрики?

- Досвід людей і сучасне обладнання. Кондитерська галузь у Львові розвивається з давніх часів. Тут був свій цех кондитерів, цеховим гербом яких був крендель. Коли до міста завезли шоколад, тут уже було потужне цехове виробництво.

Нещодавно ми встановили одну з кращих в Європі печей для випікання вафельного листа. Це обладнання німецького виробництва, проект коштує 125 млн грн. На фабриці вже присутнє обладнання цього виробника, так легше проводити ремонт і сервісне обслуговування. Ця пічка гарантує найвищі параметрами безпеки, забезпечує легкий доступ до з’ємних частин, таких як лійки, - процес виробництва вафель повністю автоматизовано і контрольований за фізико-хімічними параметрами. Вологість і вага вафельного листа вимірюються автоматично. На даний момент на фабриці це найсучасніша і досконала лінія, її можна порівняти з суперкаром у автомобільному світі.

- Чи є проблеми з кадрами?

- На фабриці працюють цілі династії кондитерів. Для молодих спеціалістів діє перспективна програма: випускників останніх курсів відбирають за конкурсом і вони працюють як повноцінні співробітники. Протягом року вони мають себе проявити, щоб компанія сказала: «Ця людина нам потрібна». Стажування можливе у кількох напрямках: виробництво, маркетинг, екологія, охорона праці.

- Яка частка вітчизняної сировина в рецептурах?

- Практика Nestlé на локальних ринках наступна: 70% сировини – з місцевих джерел. Тож борошно, цукор, цукрову пудру, сухе молоко, кондитерські жири купуємо на українському ринку, де ці продукти вже добре навчилися робити. Зокрема, по борошну в нас дуже суворі вимоги, використовуємо лише найвищий ґатунок, в іншому випадку вафельний лист буде глевкий.

За Львовом в селі Малехові маємо великий сучасний логістичний центр, куди спрямовується сировина і готова продукція. Там працює потужна лабораторія - одна з найкращих в Україні та Східній Європі. Вся сировина проходить багаторівневий контроль: від зовнішнього огляду до бактеріологічного аналізу. 

Для відбору постачальників наприкінці року проводимо конкурс. По кожному постачальнику проводиться аудит від Nestlé: перевіряються сертифікати, технології, відбувається огляд виробництва. Був випадок під час перевірки: у цехах все блистить, все гарно, а потім помітили драбину на дах… а там стоїть бак чорний, покритий іржею, і з того баку вода постачається на виробництво. Такому постачальнику відмовили, бо невиконано необхідні умови зберігання води.

У Nestlé діє програма розвитку фермерських господарств відповідно до євро вимог, тож проблем із постачальниками по кондитерському напрямку не відчуваємо.

- Які тенденції в упаковці?

- Упаковка мусить забезпечити максимум захисту й мінімум доступу людини до продукту. Для вафель використовуємо металізовану плівку. Цукерки і шоколад загортають в фольгу для збереження смакових характеристик, фольга більше стримує запахи.      

Вибір постачальника упаковки – це надзвичайно серйозне рішення. У нас є цілий відділ, який цим займається.

- Як утилізуються відходи?

- Усі відходи виробництва сортуються. Більшість відходів забирає спеціалізована компанія на подальшу переробку.    

- Чи є у «Світоча» фірмові магазини?

- Загальносвітова політика корпорації - продукція має бути не тільки в фірмових магазинах, а всюди. Ми в першу чергу - виробник, тож сфокусовані на виробництві, правильній, якісній та безпечній дистрибуції. Намагаємося максимально охопити всі канали збуту з дотриманням наших найвищих стандартів.

- Чи експортується продукція львівської фабрики?

- Взагалі Nestlé максимально працює на внутрішній ринок у кожній країні. Адже вона об’єднує майже 418 фабрик по всьому світові. Тому продукція львівської фабрики поширюється насамперед в Україні. Але ми повністю покриваємо Молдову, бо там немає виробництва Nestlé. Також ми є основним виробником шоколадних плиток для Nestlé в Угорщині, бо тамтешня фабрика не має відповідного обладнання. «Світоч» є також базовою фабрикою для низки продуктів на основі вафель. Ми продаємо цукерки Nesquik до Польщі та балтійських країн, а батончик Lion у Бразилію.

Світлана Цибульська, s.tsybulska@univest-media.com

Ключові слова: Nestle, Світоч

Інтерв'ю
Враховуючи насиченість ринку сучасною багатофункціональною технікою, завоювати позиції лідера продажів доволі не просто. Пропонований продукт чи послуга повинні мати власні унікальні технічні рішення, що робить їх особливим та затребуваним... Подробнее
Компанія Agrieye з'явилася тільки рік тому, але вже встигла вийти на ринки Перу, Еквадору, Пакистану, Малайзії, США, Норвегії, Кенії, Єгипту. Як говорить засновник і генеральний директор компанії AGRIEYE Андрій Севрюков: "Основний мій вид... Подробнее

1
0