Спецможливості
Новини

Деякі кліматичні показники на півдні України торік досягли значень, характерних для напівпустелі

16.03.2021
850
Деякі кліматичні показники на півдні України торік досягли значень, характерних для напівпустелі фото, ілюстрація

Гідротермічний коефіцієнт за минулий рік, за даними спостережень в смт Таїрове поблизу Одеси, становив 0,38. «Як у напівпустелі», — прокоментував ситуацію завідувач відділом виноградарства ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова» Андрій Штирбу в ході онлайн-семінару з захисту винограду, проведеного компанією «Самміт-Агро Юкрейн», пише propozitsiya.com.

Сума активних температур за минулий рік у селищі становила 3847°С. Це приблизно на 20% перевищило середній багаторічний показник, що становить 3250°С. При цьому вологозабезпечення, за словами А. Штирбу, було на 62% нижче норми: протягом року випало всього 270 мм опадів, а за вегетаційний період — лише 147 мм. Кількість днів з температурою більше 10°С досягла 206, а середньомісячна температура навіть у найхолоднішому місяці року — січні — в 2020 р. була плюсовою (+1,6°С).

Андрій Штирбу додав, що на сьогодні ситуація з вологою покращилася. Станом на 1 березня в метровому шарі знаходилося 137 мм вологи, а вологість метрового шару ґрунту становила 90–95% НВ. Більш звичними видалися й зимові температури, які взимку 2020/21 років знижувалися під Одесою до -18°С.

Та навіть остання зима продовжила серію аномально теплих: за даними начальниці відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко, вона в цілому по Україні видалася на 2°С теплішою за норму (відповідно -1,6°С і -3,7°С), і навіть морозний лютий був майже на градус теплішим за середні багаторічні значення.

Інтерв'ю
брак ЗЗР
Засоби захисту рослин — одна з дефіцитних позицій серед ресурсів для проведення посівної та отримання якісного врожаю. Про це зазначає керівник ФГ «Агрофірма Базис» (5 тис. га у Черкаській області) Володимир Осадчий, пише УНІАН. «Ми... Подробнее
голова Української асоціації молодих фермерів Дмитро Мічурін
З розвитком агросектору України підвищуються і вимоги до фахівців аграрної галузі. Навчальні програми профільних вузів все ще часто не відповідають ні вимогам агрокомпаній, ні швидкості розвитку сучасних технологій в АПК. Тому все більший... Подробнее

1
0