Спецможливості
Новини

Найбільш проблемною культурою в минулому році був соняшник

31.03.2017
1619
Найбільш проблемною культурою в минулому році був соняшник фото, ілюстрація
Найбільш проблемною культурою в минулому році був соняшник. У червні велика кількість посівів була пошкоджена несправжньою борошнистою росою або пероноспорозом

Найбільш проблемною культурою в минулому році був соняшник. У червні велика кількість посівів була пошкоджена несправжньою борошнистою росою або пероноспорозом. Такий висновок зробила завідуюча агролабораторією компанії «Ірлен» Олена Попюк, пише propozitsiya.com з посиланням на infoindustria.com.ua.

Вчений уточнила, що для збудника склалися оптимальні умови для розвитку: перепади температури повітря в денний (близько + 22°С) і нічний час (близько + 10°С), і висока відносна вологість повітря вологість (65-67%). Посіви вітчизняної селекції піддалися захворювання найбільш сильно.

«Однак, винятком не стали і імпортні гібриди, які, до того ж, мають високий бал стійкості до пероноспорозу», - зазначила О. Попюк.

За словами експерта, боротися з цією хворобою дуже складно і дорого. Багато поля просто дискували, так як було не рентабельно «лікувати» посіви. Критичним моментом для пероноспорозу стало підвищення температури повітря до 30-35°С, при якій патоген або гинув, або розвивався без шкоди для рослини.

Ще однією проблемою на соняшнику був септоріоз, який просто спалював листя, починаючи з нижніх. Відповідно, скорочувалася кількість асиміляційної поверхні, що знижує кількість і якість продукції.

У посівах пшениці найпоширенішими хворобами були фузаріоз і септоріоз, в більш північних областях -борошниста роса, кореневі гнилі. Це ті хвороби, які з року в рік виявляються в посівах.

«Як відомо, фузаріоз вражає всі органи рослини: починаючи з кореня і закінчуючи колосом. Про шкоду фузаріозу можна дуже багато говорити, але найбільш небезпечними є мікотоксини в зерні, через які хворіють і гинуть тварини, людина не виняток. Септоріоз зернових, як і на соняшнику, вражає листову поверхню. Відомо, що на ранніх стадіях розвитку хвороби, втрати врожаю можуть становити до 30%. Симптоми борошнистої роси знають всі, так як їх можна побачити неозброєним оком і важко переплутати з іншими захворюваннями - білий наліт, який з часом темніє, покриваючи листя і стебла. Це призводить до зменшення густоти посівів, інтенсивності фотосинтезу», - розповіла О. Попюк.

Інтерв'ю
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее

1
0