Спецможливості
Новини

На ягідних плантаціях та в садах України поширюються хвороби

25.05.2017
2882
На ягідних плантаціях та в садах України поширюються хвороби фото, ілюстрація

Промислові виробники ягід в Україні зіткнулися з поширенням хвороб. Про це розповів технічний експерт зі спеціальних культур Syngenta Володимир Воєводин, повідомляє propozitsiya.com.

Ще весною сезону-2016, коли загинула половина врожаю черешні, однією з головних причин втрат став моніліоз. Через це ягоди тріскались, із них витікав інфікований сік, який заражав сусідні ягоди, навіть ті, що не лопались.

За словами В. Воєводина, з кожним роком прогресує борошниста роса на суниці, і не тільки в Україні, а й у Польщі та в інших європейських країнах. Біла плямистість, уражаючи листя, призводить до втрат близько 30% урожаю цієї ягоди.

На смородині та агрусі поширюються американська борошниста роса, а на смородині — ще й біла плямистість листя та іржа. Перенощиками останньої виступають хвойні дерева, що поширені в основному ареалі вирощування смородини в Україні — на півночі та на заході держави. На малині поширюються сіра гниль, антракноз, септоріоз, дидимела.

Хворіє навіть лохина, про яку ще десяток років тому говорили, що її ніяка болячка не бере. «Я бачив в Україні плантацію лохини, що сильно уражена антракнозом. Через це кущі, які розраховані на плодоношення протягом 25–40 років, випадають уже в 10-річному віці. А це — чималі інвестиції», — говорить В. Воєводин.

Експерт переконаний, що виростити на великих промислових плантаціях високі врожаї якісної продукції «без хімії» нереально. На доказ своїх слів він наводить випадки, коли в ягодах, що продавалися як органічні, аналіз виявляв залишки пестицидів. Тож найкращим виходом він вважає застосування ЗЗР із коротким терміном очікування, ясна річ, оригінальних. Наприклад, поширення моніліозу, принаймні, інфікування цілих ягід, реально зупинити за допомогою препаратів «Хорус» і «Світч».

У зв’язку з поширенням хвороб на ягідних плантаціях в Україні хімічні компанії активізували реєстрацію препаратів для ягідних культур. Так, цього року зареєстровано для вишні та черешні новий препарат «Ембрелія», що містить дві д. р. (дифеноконазол і дизаперозам) і розроблений для боротьби з паршею, борошнистою росою, моніліозом та альтернаріозом. Також у цьому році очікується реєстрація для плодовоягідних культур інсектициду «Проклейм».

 

Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
Карлос Альберто Сесарі
В Україні за останні півтора десятки років чимало господарств пробувало впроваджувати нульовий або мінімальний обробіток грунту. І більшість, зіштовхнувшись із проблемою зниження врожайності, поверталися до традиційної технології.... Подробнее
Юрий Крутько
25 квітня керівнику районної організації ГО «Аграрна самооборона України» в Кропивницького районі Віталію Береговому серед білого дня в обласному центрі спалили автомобіль. Сталося це після того, як «Аграрна самооборона України» втрутилася... Подробнее

1
0