Спецможливості
Новини

У падалиці зернових масово розвиваються шкідники, - Держспоживслужба

08.09.2017
1428
У падалиці зернових масово розвиваються шкідники, - Держспоживслужба фото, ілюстрація
За наявності достатніх тепла та вологи можливі осередки значних пошкоджень рослин, де виникатиме необхідність в крайових або суцільних обробках інсектицидами

На падалиці колосових культур масово розвиваються та живляться злакові мухи, попелиці, цикадки, хлібні блішки, інші фітофаги, які надалі - за появи сходів озимих зернових - завдаватимуть шкоди посівам. Такі результати обстеження фітосанітарного стану рослин станом на 7 вересня фахівцями Держпродспоживслужби, пише propozitsiya.com.

Так, за наявності достатніх тепла та вологи можливі осередки значних пошкоджень рослин, де виникатиме необхідність в крайових або суцільних обробках інсектицидами.

У степових та лісостепових областях на полях після стерньових попередників триває вихід з ґрунту жуків хлібної жужелиці, відкладання ними яєць, відродження та живлення їх личинок (0,5-2 екз. на кв.м). На 1-3% рослин падалиці слабко розвиваються борошниста роса, септоріоз, бура листкова іржа, інші хвороби, які після опадів проявляться на сходах озимих.

Фітосанітарною експертизою посівного матеріалу озимих зернових культур, насамперед в лісостепових та поліських областях, виявлено ураження його збудниками фузаріозу, альтернаріозу, бактеріозу, септоріозу, гельмінтоспоріозу в межах 0,5-4%, що потребує обов’язкового протруювання рекомендованими препаратами згідно з переліком.

«Ефективність цього заходу в значній мірі залежатиме від правильно підібраного протруйника. Системні протруйники краще використовувати безпосередньо перед сівбою», - зазначили в відомстві.

Інтерв'ю
Ле­онід Ко­за­чен­ко, на­род­ний де­пу­тат, пре­зи­дент Ук­раїнської аг­рар­ної кон­фе­де­рації
Чи ре­аль­но «за­пу­с­ти­ти» земельну реформу вже за рік? Як дер­жа­ва має за­хи­с­ти­ти влас­ників паїв і аг­раріїв? Що че­кає на них 2017 ро­ку? Чи вдасть­ся по­до­ла­ти ко­рупцію в дер­жаві? На ці
Зернові колосові культури, такі як пшениця, ячмінь та інші, відіграють важливу роль у світовому сільському господарстві та продовольчій безпеці. Ці культури щороку висівають на мільйонах гектарів землі по всьому світі, де це дозволяють... Подробнее

1
0