Спецможливості
Новини

Monsanto створить нову дочірню компанію, яка використовуватиме тільки технологію редагування генів

23.03.2018
1747
Monsanto створить нову дочірню компанію, яка використовуватиме тільки технологію редагування генів фото, ілюстрація

Компанія, яка свого часу вивела на ринок перші ГМО, створить у США дочірню фірму, яка займатиметься селекцією, зосереджуючись на технології генетичного редагування. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на агенцію Reuters.

Глобальний віце-президент з біотехнологій Monsanto Том Адамс залишить міжнародну компанію, щоб стати генеральним директором нової Parewise Plants з 1 квітня. Цей крок прискорить конкуренцію між ученими та селекційними компаніями по всьому світу у виведенні нових сортів і гібридів, використовуючи генне редагування, і результатом стануть не-ГМ-рослини. Нова технологія не додає ДНК іншого організму, а знаходить потрібний ген і змінює або видаляє його.

Використання так званих молекулярних ножиць для «різання» ДНК дає змогу редагувати геном точніше і швидше, ніж раніше, і продукти з нових, змінених сільгоспкультур можуть бути виведені на ринок швидше й дешевше.

Том Адамс сказав, що Monsanto дасть новій компанії на дослідницькі роботи з генетичного редагування більш як $100 млн протягом наступних 5 років. Дослідження проводитимуться виключно для Monsanto на таких культурах, як кукурудза, соя, пшениця, бавовник і ріпак. Крім того, по $12,5 млн вклали підрозділ Monsanto, що займається венчурними інвестиціями, та інвестиційна компанія Deerfield Management. Окрім основних польових здійснюватиметься й генетичне редагування інших культур, можливо, плодових.

Переклав Богдан Малиновський

Інтерв'ю
Corteva Agriscience — міжнародна сільськогосподарська компанія, яка чи не першою з найпотужніших аграрних компаній світу повністю припинила свою діяльність у рф через її воєнну агресію в Україні. Ситуація в країні, звісно, вплинула на... Подробнее
Переклад колонки Анни Бабіч, експертки з комунікацій та сталого розвитку в сільському господарстві, для видання European Seed Понад 35 років тому, коли британський професор та історик Роберт Конквест опублікував книгу «Жнива скорботи:... Подробнее

1
0