Спецможливості
Новини

Лібералізація ринку землі може забезпечити за 10 років 100 млрд приросту до ВВП

18.08.2017
17693
Лібералізація ринку землі може забезпечити за 10 років 100 млрд приросту до ВВП фото, ілюстрація
Лібералізація ринку землі в наступні 10 років може забезпечити 100 млрд додаткового приросту до ВВП

Сім мільйонів українців не можуть розпоряджатися своїми ресурсами – 28 млн га землі, яка, за найконсервативнішими оцінками, коштує $1500/га. Це близько $45 млрд якісної застави для банків. Лібералізація ринку землі в наступні 10 років може забезпечити 100 млрд додаткового приросту до ВВП. Такі підрахунки озвучив партнер аналітичного центру EasyBusiness Дмитро Ливч, пише propozitsiya.com з посиланням на radiosvoboda.org.

Говорячи про дерегуляцію бізнесу, експерт висловлює впевненість, що реформа регуляторної системи – яка й стала, на думку експертів, причиною динамічного росту України в рейтингу Doing Business – ще не завершена. Однією з її складових він вважає земельну реформу і переконаний, що земельна реформа могла б стати потужним джерелом внутрішніх інвестицій та імпульсом для розвитку української економіки.

Нагадаємо, у своїй публікації Financial Times зазначив, що Україна найдинамічніше з усіх країн колишнього СРСР зростала в рейтингу Doing Business. У той же час, українські експерти зауважують, що могла б робити це ще швидше. За їхніми оцінками, в цьому має допомогти дерегуляція ринку землі, захист бізнесу від силових структур та завершення структурних реформ.

Д. Ливч наголошує на тому, що Doing Business - не єдиний міжнародний рейтинг, який відображає інвестиційну привабливість, а в деяких інших успіхи України виглядають ще скромнішими.

«За індексом економічної свободи Україна займає жахливе 166 місце. Поки в Україні не буде вирішене питання судової системи, проведено земельну реформу, реформу приватизації, державного управління, антикорупційну реформу, ми не можемо говорити про більш тактичні рухи», - зазначає партнер EasyBusiness.

Інтерв'ю
Засновник Генріх Драйєр з історичним логотипом компанії з часів  заснування та найновіша сівалка точного висіву Amazone Precea
Засновник сучасної групи Amazone (на той момент підприємство називалось «Фабрика з виготовлення сільськогосподарських машин та знарядь H. Dreyer») Генріх Драйєр почав свою діяльність у 1883 році з виробництва зерноочисної машини. Незадовго... Подробнее
Нині соя — одна з головних культур у структурі посівних площ багатьох господарств в Україні. Чому так? Тому що соя — важлива сільськогосподарська культура, яку вирощують для отримання білка й олії. Унікальні властивості цієї культури... Подробнее

1
0