Спецможливості
Новини

Кримчани планують зрошувати поля каналізаційними стоками

17.07.2018
944
Кримчани планують зрошувати поля каналізаційними стоками фото, ілюстрація

У Криму вивчають можливість використання очищених каналізаційних стоків для зрошення сільськогосподарських угідь, передає propozitsiya.com з посиланням на Крим.Реаліі.

Як повідомив в коментарі телепроекту Крим.Реаліі в.о. директора Інституту сільського господарства Криму Володимир Паштецький, мова йде про десятки гектарів полів і садів.

«Каналізаційних вод може вистачити на 30-40 тис. га крапельного зрошення. І тоді ми б вирішили питання і овочевого виробництва, і розвитку садівництва, і виноградарства. З'явилася б вода, яку ми самі можемо після себе, очистивши її, дати на поля ... Вода повністю придатна для поливу. Якщо прямо говорити, що якби вона була не стічна, то і для пиття придатна, тому що в межах 200-300 г мінералізації - це норма і питної води», - заявив Паштецкій.

Російські вчені з Сибіру випробували власну очисну розробку в Криму. За словами авторів проекту, обладнання очищає каналізаційні стоки і робить їх придатними для поливу.

Правда, на думку фахівця Світового центру даних з геоінформатики та сталого розвитку Сергія Гапона, очищені каналізаційні стоки використовувати для поливу не рекомендується.

«Поля просто будуть отримувати величезну кількість непотрібної органіки, і, отже, процеси йтимуть в різних неконтрольованих напрямках», - розповів Гапон.

13 липня Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України повідомило, що дані космічної зйомки свідчать про значне погіршення стану рослинності на території Криму.

Як уже повідомляв сайт propozitsiya.com, в червні в Криму через посуху постраждали Красногвардійський, Нижньогірський, Первомайський і Радянський райони.

10 липня стало відомо, що через посуху також постраждали Джанкойський і Ленінський райони.

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з островом. Після анексії Криму Росією в 2014 році, поставки води на півострів припинили.

Інтерв'ю
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     
заступник директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Швартау
Щойно збирання озимини повністю завершилося, сайт «Пропозиція» звернувся до заступника директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктора біологічних наук, професора, член-кореспондента НАН України... Подробнее

1
0