Спецможливості
Новини

Китайці побудують дорогу, що з’єднає три українські порти

16.11.2017
2170
Китайці побудують дорогу, що з’єднає три українські порти фото, ілюстрація
Так зараз виглядає дорога Одеса-Миколаїв у жнива

Дорога, що з’єднає три основні українські порти — Одеський, Миколаївський та Херсонський — один з інфраструктурних інвестиційних проектів, що буде фінансуватися урядом КНР. Про це розказав Віктор Довгань, заступник Міністра інфраструктури, на II Українському форумі Шовкового шляху, передає кореспондент http://propozitsiya.com.

«Вже є проект по будівництву мосту в Кременчуці за допомогою коштів китайського Ексімбанку. На черзі — «бетонка», що з’єднає три порти — Одесу, Миколаїв і Херсон. Це значно полегшить аграрну логістику», —  додав В. Довгань.

З’явилося багато маршрутів, що з’єднують індустріальні центри Китаю з Європою, проте в обхід України. «Нашій країні потрібно в цьому напрямку працювати», — наголосив Довгань. Тому він сказав, що в першу черго потрібно реалізовувати проекти по транскаспійському маршруту.

Україна – ключова країна для КНР на транзитному шляху, наголосив Довгань. Важливо, щоб тут робили ті проекти, які вже роблять в Європі, на кшталт будівництва автобанів в Чорногорії. Вираз «зроблено в Китаї» — це вже якість і передові технології.

Загалом, світові інвестиції КНР минулого року склали $161 млрд. Товарообіг з Україною склав $6,5 млрд, і має тенденцію до зростання. При цьому товарообіг з ЄС складає $1,5 млрд щодня. Обсяг запланованих інвестицій в Україну з боку КНР складає орієнтовно $100 млн.

Світлана Цибульська, s.tsybulska@univest-media.com

Інтерв'ю
Володимир Шульмейстер. Народився в Миколаєві. Закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут ім. адмірала С. О. Макарова за спеціальністю «турбінобудування», інженер-механік. Захистив докторську дисертацію з матеріалознавства. З 24 грудня 2014 року по 30 грудня 2015 року обіймав посаду першого заступника міністра інфраструктури України
Український інститут майбутнього - незалежний аналітичний центр, який прогнозує зміни і моделює різноманітні сценарії розвитку подій в Україні, пропонує альтернативні рішення. Основні напрямки
В українському сільському господарстві, здається, немає більш суперечливої культури, ніж часник. З одного боку, порівняно високі й стабільні ціни та безроздільне панування імпорту на внутрішньому ринку повинні свідчити про високу... Подробнее

1
0