Спецможливості
Новини

Інспекторам з праці пропонують дати необмежене право перевіряти бізнес

22.02.2018
1372
Інспекторам з праці пропонують дати необмежене право перевіряти бізнес фото, ілюстрація

В Кабміні вважають, що низка норм "ліберального" закону про держнагляд перешкоджає ефективній боротьбі з зарплатами "в конверті" і контролю за виплатою зарплати не менше мінімальної. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

Кабінет міністрів пропонує дати право Державній службі з питань праці перевіряти підприємців без попереднього їх оповіщення про контрольний захід. Відповідний законопроект №8045 зареєстрований в парламенті 15 лютого.
 
Згідно з пояснювальною запискою, в Кабміні впевнені, що "ефективність перевірки може бути забезпечена її раптовістю".
 
Прийнятий в листопаді 2016 року Закон про лібералізацію держнагляду чітко визначив, що перевіряючі органи зобов'язані повідомляти підприємцю про своє найближче плановий візит не пізніше ніж за 10 днів. Повідомлення можна вручити особисто, відправити звичайною або електронною поштою. Закон також визначав, що перевірку можна проводити тільки в присутності керівництва підприємства.
 
Чинний закон також дає право держорганам проводити позапланові перевірки за заявою фізичної особи, права якого нібито порушені підприємцем. Правда, таку перевірку в обов'язковому порядку повинна схвалити Державна регуляторна служба, а відповідне рішення ДРС повинно бути оприлюднене на сайті служби (якщо його немає, значить і підстав для перевірки у контролера теж немає).
 
Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту №8045, мета документа - відновити повноцінний державний нагляд (в тому числі контроль за дотриманням законів про працю, зайнятість населення, охорони праці, гігієни праці).
 
У Кабміні вважають, що ефективному держнагляду зараз перешкоджають наступні норми законодавства: необхідність завчасно попереджати про перевірку, проводити контрольний захід тільки в присутності керівника, перевіряти підприємство лише в робочий час.
 
При цьому законопроект чітко не визначає новий порядок проведення перевірок, його Кабмін повинен буде встановити своїм нормативним актом.

Інтерв'ю
координатор проекту "Купуймо разом!" Томаш Будзяк
Сільське господарство відноситься до тих галузей, де об'єднання може принести до значного підвищення конкурентноздатності. За ініціативи найбільшої в Польщі гастрономічної закупівельної групи Horeca GGZ в Україні буде створена вітчизняна... Подробнее
В Україні дедалі частіше говорять про смерть аграрної науки, і про неефективність роботи НААН. Про можливі варіанти виходу науки із кризи та про перспективні розробки науковців у інтерв`ю propozitsiya

1
0