Спецможливості
Новини

І у холдингів бувають проблеми

20.10.2017
1440
І у холдингів бувають проблеми фото, ілюстрація
Найстрашніше — неможливість стабільно закріпити земельні ділянки для сільськогосподарської діяльності

Навіть у великих агрокомпаній, у структурі яких працюють цілі юридичні служби, чимало проблем правового характеру. Про них розповіла директор з юридичних питань компанії «Астарта-Київ» Лілія Тимакіна під час Конференції аграрних юристів, що проводить компанія ProAgro сьогодні, передає propozitsiya.com.

Найбільше проблем у «Астарта-Київ» виникає з оформленням орендованої землі.

«Розцінки на право оренди зростають і ми готові їх самі піднімати — це правильний процес. Але найстрашніше — неможливість стабільно закріпити земельні ділянки для сільськогосподарської діяльності. Особливо це питання болюче для тих, хто вже вибудував переробку та логістику», - зазначила вона.

Л.Тимакіна наголосила, що якщо не будуть урегульовані питання земельного обігу, це дуже болюче вдарить по сектору переробки.

Основні проблеми правового характеру для великих агрокомпаній — забезпечення обліку землі та переукладання договорів. Є велика кількість фермерів, які, укладаючи договори, не реєструють цей факт. Враховуючи бездіяльність правоохоронних органів, це створює великі проблеми.

«Неврегульованість права, безвідповідальність держави, відсутність персональної відповідальності реєстраторів призводить до значного зростання рейдерства», — пояснила юрист.

Оскарження договорів подвійної оренди, взаємодія з Держгеокадастром — найболючіші питання, з якими стикаються юристи холдингу.

«З кожним роком ситуація з Держгеокадастром стає гіршою. Поновлення договорів оренди державної землі в 70–80% відбувається через рішення судів. Якщо ми вчасно повідомляємо Держгеокадастр про подовження оренди, продовжуємо сплачувати податки, договір мусить бути продовженим. Проте буває, що за 3 дні до рішення суду орендовану «Астартою» землю уже роздали маленькими ділянками. А потім підходять люди, які пропонують цю землю повернути. Це ті корупційні схеми, які зараз діють», — поскаржилася Л. Тимакіна.

Цього року Держгеокадстр арештував урожай «Астарти Київ», забравши буряк разом з технікою. Інцидент стався три тижні тому.

«При цьому у суді знаходилася справа про продовження терміну оренди. Ми надали усі докази, що ми сплачували оренду, і нам повернули продукцію і техніку», - додала експерт.

Світлана Цибульська, s.tsybulska@univest-media.com

Інтерв'ю
Український агрокомплекс відзначає експортна орієнтованість. Тому логістична складова для аграріїв має не менше значення, ніж власно агровиробництво. Зокрема, протягом врожайного минулого року обсяги перевалки зерна в українських портах... Подробнее
Клінт Мартін
11 липня 2016 року Україна і Канада підписали Угоду про створення зони вільної торгівлі. Це найбільша угода такого плану після ЗВТ з Євросоюзом. 

1
0