Спецможливості
Новини

Greenpeace запропонував Німеччині план відмови від вугілля

05.07.2017
1678
Greenpeace запропонував Німеччині план відмови від вугілля фото, ілюстрація
При швидкому введенні поетапної відмови від вугілля, Німеччина все ще може досягти своїх кліматичних цілей

При швидкому введенні поетапної відмови від вугілля, Німеччина все ще може досягти своїх кліматичних цілей. Такі висновки озвучили аналітики Energy Brainpool у своїй доповіді, яку підготували на замовлення Greenpeace, пише  propozitsiya.com з посиланням на elektrovesti.net.

У дослідженні фахівці приділили належну увагу дорожній карті, на якій детально показано, які вугільні електростанції повинні бути поступово закриті, щоб до 2020 року скоротити викиди CO2 на 40% нижче рівня 1990-го.

Якщо вважати, що до 2030 року 80% електроенергії буде здійснюватися з поновлюваних джерел, аналітики пропонують амбітний, але здійсненний сценарій розвитку енергетики.

Для повної відмови від вугілля вже на першому етапі протягом поточного десятиліття потрібно зупинити майже 18 46,6 гВт електростанцій, що працюють на кам'яному і бурому вугіллі. Greenpeace вважає, що при цьому Німеччина зуміє запобігти близько 50 млн т викидів СО2, яких не вистачає Федеральному уряду для досягнення мети в 40% відповідно до «Доповіді про перспективну оцінку».

Крім того, потрібно організувати додаткове будівництво близько 29 гВт газових електростанцій і 2,3 гВт електростанцій, що працюють на біомасі. Для досягнення мети в 80% частки електроенергії з поновлюваних джерел встановлена ​​потужність сонячних електростанцій має зрости до 200 гВт і вітрових електростанцій до 165 гВт. Це дозволить відмовитися від експлуатації вугільних електростанцій без шкоди для енергопостачання на рівні первинної електроенергії, повідомляє міжнародна організація з охорони навколишнього середовища.

Згідно з даними науково-дослідного інституту сонячних енергосистем Фраунхофера ISE і Федерального союзу з поновлюваних джерел енергії, в першій половині 2017 року частка сонячної, вітрової та гідроенергії в енергобалансі країни зросла до 37,8%. При цьому, викиди CO2 в Німеччині залишаються без змін протягом декількох останніх років. За даними Greenpeace, викиди зросли в минулому році до 906 млн т, що повертає їх до показників за 2008 рік.

Ключові слова: Greenpeace, Energy Brainpool

Інтерв'ю
Наразі багато країн світу шукають спосіб, як поліпшити екологічні умови та знайти нові джерела енергії. Одним із рішень цієї глобальної проблеми є вирощування унікального дерева, яке вже відоме у всьому світі під назвою «павловнія». Це... Подробнее
Раїса Вожегова, доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент НААН України, директор Інституту зрошуваного землеробства
Інститут зрошуваного землеробства НААН України посів 1-е місце серед експортерів наукоємної продукції та отримав Міжнародний сертифікат «Експортер року». Його керівника - доктора сільськогосподарських

1
0