Спецможливості
Новини

ДПЗКУ почала використовувати аграрні розписки

07.05.2018
938
ДПЗКУ почала використовувати аграрні розписки фото, ілюстрація
Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) з початку 2018 року переводить більшість сільгоспвиробників, які беруть участь в форвардній програмі, на систему аграрних товарних розписок, пише propozitsiya.com, посилаючись на ПроАгро.
 
У прес-службі корпорації пояснили, що цей крок має прискорить процедуру узгодження та отримання передоплати виробником за зерно майбутнього врожаю та забезпечити більшу надійність ДПЗКУ.
 
Умовою аграрної розписки є обов'язкова поставка товаровиробником узгодженої сільськогосподарської продукції ДПЗКУ. Передоплату виробник отримує навесні, а поставку продукції здійснює восени.
 
«В цьому випадку аграрна розписка суттєво зменшує ризик невиконання сторонами своїх зобов'язань за договором поставки зерна майбутнього врожаю», - відзначили в ДПЗКУ.
 
Як відомо, аграрні розписки були впроваджені в Україні в пілотних областях (Полтавській, Харківській, Черкаській та Вінницькій обл.) 2015 року. Спочатку 2018 року агророзписки діють вже у всіх регіонах України.
 
Нагадаємо, видача аграрної розписки фіксує зобов'язання боржника здійснити на користь кредитора поставку сільськогосподарської продукції або сплатити грошові кошти. На сьогодні є аграрні розписки двох видів - з постачання сільгосппродукції (товарні) та сплата грошової суми, отриманої від реалізації сільськогосподарської продукції (фінансові).

Інтерв'ю
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,

1
0