Спецможливості
Новини

Фермер на Черкащині розорав заказник

31.05.2023
720
Фермер на Черкащині розорав заказник фото, ілюстрація
Фото: Hitana sandra – Власна робота CC BY-SA 4.0

Заказник «Медова долина», площею майже 49 га, отримав заповідний статус у 2009 році. Його створили для охорони лучно-степових рослинних угруповань на території балки, де зростають медоносні рослини. Тоді всі землі заказника мали природний вигляд та були надані в користування ФГ «Медова долина» під бджільництво, що не заборонено для заказників.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Українську природоохоронну групу».

Утім, з 2017 року (даних за 2014-2016 роки немає) на супутникових знімках видно, що ділянку з кадастровим номером 7122883600:04:001:0641 вже почали розорювати, а за рік оранки зазнала ділянка 7122883600:04:001:0941. Обидві ділянки комунальної власності й перебувають в оренді фізичної особи Руслана Коваленка, який є відомим фермером у Лисянській громаді. Очевидно, фермер веде господарську діяльність з порушеннями природоохоронного законодавства.

Заповідне урочище «Вергунове», площею 86 га, створили 2000 року для охорони лісонасаджень та трав’янистої рослинності. Про його розорювання вже йшлося в ЗМІ, а співробіткики Екологія-Право-Людина навіть зверталися до прокуратури. На жаль, супутникові знімки за 2022 рік показують, що оранка в заповідному урочищі продовжується, його землі розпайовані й обробляються, а ділянки комунальної власності здаються під вирощування сільгосппродукції.

Українська природоохоронна група надіслала звернення в поліцію з проханням знайти порушників та притягнути їх до відповідальності за статтею 252 Кримінального кодексу. Звернулися й до прокуратури з вимогою зупинити незаконну діяльність та скасувати відповідні договори оренди.

Інтерв'ю
Карлос Альберто Сесарі
В Україні за останні півтора десятки років чимало господарств пробувало впроваджувати нульовий або мінімальний обробіток грунту. І більшість, зіштовхнувшись із проблемою зниження врожайності, поверталися до традиційної технології.... Подробнее
 Стручков
В Україні практично відсутнє власне виробництво ЗЗР. Попит на цю продукцію задовольняється завдяки імпорту. Економічна криза спричинила збільшення фальсифікату засобів захисту рослин. 

1
0