Спецможливості
Новини

Експорт соняшникової олії залежатиме від цін на її конкурентів

14.04.2017
3059
Експорт соняшникової олії залежатиме від цін на її конкурентів фото, ілюстрація
Реалізація експортного потенціалу в торгівлі українською соняшниковою олією багато в чому буде залежати від уподобань споживачів, в основі вибору яких, найімовірніше, буде лежати рівень цін

Рекордний урожай соняшнику, який вдалося зібрати українським аграріям у 2016 році - 14 млн т передбачувано вносить свої корективи в 2016/17 сезон. Реалізація експортного потенціалу України на ринку соняшникової олії багато в чому буде залежати від кон'юнктури світових цін в сегментах конкуруючої оліїв майбутньому. Такий висновок робить експерт олійного ринку "УкрАгроКонсалт" Світлана Купреєва, пише propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.com.

Виправдовуючи очікування аналітиків і учасників ринку, рекордними темпами відбувається як переробка сировини, так і експорт готової продукції. Так, за п'ять місяців 2016/17 сезону виробництво соняшникової олії великими і середніми підприємствами оцінюється на рівні 2,5 млн т, а його експорт перевищує 2,2 млн т. Крім того, активними темпами йде торгівля на зовнішніх ринках і самим соняшником - близько 175 тис. т проти 83 тис. т роком раніше.

Несмотря на это, запасы подсолнечника в Украине на 1 февраля 2017 года превышают прошлогодние на 47,4% и находятся на уровне 5439,3 тыс. т против 3690,7 тыс. т год назад. Причем рост запасов отмечается как у сельхозпроизводителей, так и у переработчиков. Такая ситуация, по оценкам "УкрАгроКонсалт", позволит в целом за 2016/17 сезон произвести 5,6 млн т подсолнечного масла, экспортировав при этом - 5,2 млн т. Соответственно, за оставшиеся месяцы нужно будет еще произвести не менее 3,1 млн т продукта и экспортировать около 3 млн т подсолнечного масла.

Отсутствие дефицита сырья не создает проблем для выпуска масла на заявленном уровне.

Реалізація експортного потенціалу України на ринку соняшникової олії багато в чому буде залежати від кон'юнктури світових цін в сегментах конкуруючих масел в майбутньому. Зараз ситуація на ринку складається таким чином, що зниження цін пальмової та соєвої олії нижче цін олії соняшникової, що робить їх більш привабливими для імпортерів. Спостерігається така тенденція з середини лютого. Так, станом на 9 березня експортна ціна соняшникової олії становить $735/т проти $715/т - продукту переробки сої і $723/т - пальмової олії.

Крім того, посилює конкуренцію спред, який скоротився до мінімальних значень, між соняшниковою олією, з одного боку, і пальмовою ($12/т) і соєвою ($20/т), з іншого боку.

Якщо в майбутньому ситуація на ринку рослинних олій і далі буде розвиватися за таким сценарієм, реалізація експортного потенціалу в торгівлі українською соняшниковою олією багато в чому буде залежати від уподобань споживачів, в основі вибору яких, найімовірніше, буде лежати рівень цін, прогнозує С. Купреєва.

Інтерв'ю
Директор Сквирської сільськогосподарської дослідної станції Юрій Терновий
15 червня на Сквирській сільськогосподарській дослідній станції проводився щорічний День поля. Він був присвячений органічному землеробству, адже це єдина в Україні дослідна станція, спеціалізацією якої є органічне землеробство. Сайт «... Подробнее
Компанія «Нертус» активно розвиває два напрямки. Перший — насінництво гібридів соняшнику й кукурудзи сербської селекції. Другий — ЗЗР та мікродобрива. На сьогодні в портфелі компанії «Нертус» вже 70 препаратів для зернових, зернобобових,... Подробнее

1
0