Спецможливості
Новини

Для оптимізації агрологістики необхідно залишити 3 класи зерна, - експерт

28.11.2016
1478
Для оптимізації агрологістики необхідно залишити 3 класи зерна, - експерт фото, ілюстрація
"Основна проблема все одно залишається - це різниця у визначенні класів в Україні та в світі і саме її потрібно вирішити", - заявив керівник "Укртрансагро"

Постанова Кабміну, якою дозволяється формувати експортні партії зерна різних класів на елеваторах, є половинчастим кроком і вирішує проблеми аграрної логістики лише частково. Так прокоментував виконавчий директор ТОВ "Укртрансагро" Артем Мазний, пише propozitsiya.com з посиланням на Центр транспортних стратегій.

За його словами, для реальної оптимізації роботи експортерів, логістичних компаній і зернових терміналів необхідно перейти до міжнародних норм зерна і залишити тільки три класи, які прийняті в усьому світі. А.Мазний зазначив, що це питання неодноразово піднімалося, і тільки зараз дозволили змішувати різні сорти на елеваторі.

В Україні діє ГОСТ, за яким існує 6 класів пшениці, відповідно, кожен клас необхідно було зберігати окремо в окремій ємності, не змішуючи з іншими класами. Рішення Кабміну про скасування цієї застарілої норми дозволить більш раціонально використовувати самі термінали, впевнений експерт. Крім того, підкреслив він, можлива економія на транспортних послугах, оскільки партії зерна на експорт будуть формуватися вже на елеваторах і не доведеться з порту повертати частину машин, якість зерна яких не підійшло для міксу на судні, як це відбувалося до останнього часу.

Разом з тим, А.Мазний зазначає, що рішення уряду носить лише формальний характер, оскільки на практиці багато елеваторів і раніше формували партії зерна, змішуючи його перед відправкою в порти. Про це неодноразово говорилося на різних аграрних форумах. По суті, нинішня норма лише узаконила чинне становище речей.

Експерт упевнений: потрібно прийти до міжнародних норм зерна і залишити тільки три класи, які прийняті в усьому світі. "Основна проблема все одно залишається - це різниця у визначенні класів в Україні та в світі і саме її потрібно вирішити", - заявив керівник "Укртрансагро".

Нагадаємо, 23 листопада Кабмін прийняв постанову, згідно з якою дозволено формувати експортні партії зерна різних класів на елеваторах. За словами першого заступника міністра економіки України Максима Нефьодова, прийняття постанови дозволить експортерам зерна заощадити на логістиці до 15%.

Інтерв'ю
Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України
Ідея спалювати в котлах ТЕЦ солому ще в 80-х здалася б смішною. Однак зараз учені бачать не тільки можливість замінити ним, кукурудзяним і соняшним бадиллям дві третини газу, але й доводять, що тепло
Михайло Філатов та Ірина Леженіна
Кількість комах-запилювачів скорочується по всій планеті, оскільки руйнуються осередки їхнього проживання — незаймані куточки природи. Критична ситуація посилилася під час воєнних дій на території України. Ми розпитали вчених Державного... Подробнее

1
0