Спецможливості
Новини

Чотири головні вигоди відкриття ринку землі

29.08.2017
18074
Чотири головні вигоди відкриття ринку землі фото, ілюстрація
Найбільший ризик в земельній реформі - це відсутність реформи, збереження статусу-кво. І на сьогоднішній день - це один з найбільш вірогідних сценаріїв

Найбільший ризик в земельній реформі - це відсутність реформи, збереження статусу-кво. І на сьогоднішній день - це один з найбільш вірогідних сценаріїв. Збереження статусу-кво - це просто продовження тих втрат, які несуть і держава, і власники і виробники. Власники - це недоотриманий прибуток, виробники - недоотримані кредитні ресурси і можливість для зростання. Це уповільнення зростання вартості активів у сільському господарстві. Держава - це недоотримання надходжень в іноземній валюті, недоотримані продукти сільського господарства, які могли би виробити більш продуктивні виробники тощо.

У приватній власності зараз знаходиться 27 млн га земель, якими володіють 7 млн громадян, переважно в сільській місцевості. Зі зняттям мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення вони отримають чотири головні вигоди. Так вважає керівник проекту "Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні" Денис Нізалов, пише propozitsiya.com з посиланням на longread.uacrisis.org.

Перша - збільшення орендної плати після того, як зніметься мораторій.

"Відкриття ринку, зняття мораторію - це можливість. Можливість або здавати в оренду, або продати. Якщо ми маємо більший вибір, то ми зможемо отримати більші вигоди для оцих 7 млн сільських мешканців", - каже експерт.

Друга - з відкриттям ринку землі, з відкриттям обігу сільськогосподарських земель, буде збільшуватися вартість самого активу.

"Останні опитування показують, що тільки приблизно 10% думає над тим, щоб продати. Решта не збирається продавати свої землі. Але збільшення вартості цих активів - це збільшення добробуту тих, хто буде тримати цю землю у власності, або збільшення того, що люди отримають", - пояснює Д. Нізалов.

Третя - покращення доступу до кредитування.

"Якщо ми маємо в доступі вільний обіг цієї землі, цю землю можна використовувати як заставу при отриманні банківських кредитів. Це кредити і на відкриття власного бізнесу, і на поліпшення житлових умов тощо. Тобто, це ще одна можливість, якою люди зможуть користуватися", - зазначив він.

Четверта - збільшення кількості робочих місць у сільській місцевості. Якщо збільшується дохід у населення в сільській місцевості, це збільшення попиту на товари і послуги, це стимул для зростання господарського сектору в сільській місцевост, нові робочі місця.

Інтерв'ю
Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Україні та Молдові
Nestlé в Україні активно співпрацює з місцевими постачальниками. За даними на кінець 2016 року, близько 70% компонентів для товарів компанія купує на місцевому локальному ринку.  Із 2007 року
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам

1
0